nagłówek

wywalone oferty

festiwal zaokr Slowfoodowy Festiwal Kulinarny na Suwalszczyźnie
7-9 sierpnia 2015

Slowfoodowemu Festiwalowi Kulinarnemu na Suwalszczyźnie Patronują:
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Suwałki, Czesław Renkiewicz
Patronat Festiwalu: Slow Food Polska Wigierski Park Narodowy Suwalski Park Krajobrazowy
Patronat medialny: TVP Białystok, Polskie Radio Białystok, Niebywałe Suwałki, Radio 5, Polskie Drogi Gastronomii, Suwalki.info, Portal Turystyczny Suwalszczyzna.
Kuchnie, które będziemy poznawać to: suwalska, kresowa, tatarska, witariańska, kuchnia polska z użyciem produktów regionalnych, zapomniane produkty w kuchni polskiej, „Słodka akademia Poduszki -desery”. Kuchnię polską oraz zapomniane produkty w kuchni polskiej poprowadzi mistrz kulinarny – Marcin Budynek!
Dodatkowo będzie warsztat wypieku chleba, robienia sękacza, zbierania ziół, robienia masła, serów, warsztat robienia nalewek, pszczelarski, robienia domków dla dzikich pszczół i o tym co sadzić w przydomowym ogrodzie, aby było to zgodne z tym co lokalne i tradycyjne. 🙂
więcej >>
Warsztat kuchni tatarskiej
7 sierpnia 2015, godz. 10.00-13.00
Suwałki, Kuchnia Tatarska u Alika

Będzie to wspólne gotowanie z opowieścią o tradycji i kulturze Tatarów.
Tatarskie jedzenie jest bardzo pracochłonne. Tatarzy, z religijnego nakazu, nie jedzą wieprzowiny, dlatego w ich potrawach, kiedyś królowała baranina, gęsina. Dziś jest to wołowina i drób. Jest tam bardzo dużo potraw mącznych.
Kuchnia tatarska uwodzi różnorodnością i… odstrasza kalorycznością. 🙂
więcej >>
kogut Zwiedzanie ekologicznego gospodarstwa rolnego Claudii i Thomasa Notter
7 sierpnia 2015, godz. 10.00-13.00
Bachanowo, Suwalski Park Krajobrazowy

Drugiego dnia Festiwalu zapraszamy Was do Suwalskiego Parku Krajobrazowego, gdzie gościć będziemy w kultowym już ekologicznym gospodarstwie Thomasa i Claudii Notter, którzy osiedlili się w tej pięknej części Suwalszczyzny w 1993 roku.
Państwo Notter oprowadzą nas po swoim gospodarstwie, pokażą ogród warzywny i dadzą możliwość porozmawiania o ekologii, serach, filozofii, życiu i mroźnych zimach na Suwalszczyźnie.
więcej >>
Warsztat kuchni suwalskiej
7 sierpnia 2015, godz. 14.00-17.00
Mikołajewo, Pensjonat Wigierski

Kuchni suwalskiej nie można wyobrazić sobie bez ziemniaka. Jest to kuchnia bardzo kaloryczna: ziemniaczano –mączno -mięsna. Ale nie ma się czemu dziwić , w końcu ten region Polski nazywany jest polskim biegunem zimna, mieszkańcy muszą więc dodawać sobie jakoś energii. Podczas warsztatu zrobimy kartacze, babkę ziemniaczaną oraz soczewiaki, potrawy najbardziej regionalne z regionalnych.
więcej >>
Nalewki i napary dla zdrowia
7 sierpnia 2015, godz. 14.00-17.00
Krasnopol

Będzie to warsztat praktyczny o owocach, ziołach a nawet warzywach – poprzedzony teoretycznym wprowadzeniem – wykorzystywanych w nalewkach i leczniczych naparach ziołowych.
więcej >>
ziola 2a Zielarskie warsztaty
8 sierpnia 2015, godz. 8.30-11.00
Turtul, Suwalski Park Krajobrazowy, siedziba

Tak jak przed wiekami tak i dziś ludzie doceniają leki z „apteki”, pól, łąk, lasów. Od wielu lat obserwuje się zwrot w stronę tzw. medycyny ludowej, której zasady stosowania roślin użytkowych zostały przejęte od zielarzy i znachorów. Właściwe stosowanie ziół może w znacznym stopniu poprawić samopoczucie i dopomóc farmakologicznemu leczeniu. Zaletą leczenie roślinnego jest to, że w skład ziół wchodzą związki, do których nasz organizm od tysiącleci jest przyzwyczajony.
Poza tym są w zasięgu ręki. Możemy je sami nazbierać i przygotować.
więcej >>
ziola 2a Warsztat bartniczo-pszczelarski
8 sierpnia 2015, godz. 10.00-13.00
Wigierski Park Narodowy, Krzywe

Warsztat poświęcony będzie zagadnieniom bartniczo-pszczelarskim – głównie budowie kłody bartnej, barci, ula Dadanta. Poza tym można będzie uzyskać informacje odnośnie zakładania oraz prowadzenia pasieki, barci. Poznamy prace pasieczne w sezonie, obsługę barci i wiele innych zagadnień związanych z zawodem pszczelarza i życiem pszczół.
więcej >>
ziola 2a Kuchnia polska z Mistrzem Budynkiem
8 sierpnia 2015, godz. 10.00-13.00
Augustów

Kuchnia polska z użyciem produktów regionalnych w wykonaniu samego Marcina Budynka znanego z programów telewizyjnych „Kawa czy herbata?” oraz „Pytanie na śniadanie”.
więcej >>
SONY DSC Warsztat wyrobu sera i masła
8 sierpnia 2015, godz. 11.30-14.30
Wiżajny

W Wiżajnach, zwanych Biegunem zimna, odbędą się warsztaty robienia masła i sera.
Naszymi nauczycielami będą gospodarze ze Stowarzyszenia Macierzanka, które „otworzy” swoje progi, aby przyjmować gości w celu pokazania całego procesu wyrobu serów podpuszczkowych i robienia masła. Stara tradycja robienia serów i masła przekazywana z dziada pradziada ma stać się tematem przewodnim tego warsztatu.
więcej >>
RAW FOOD – surowa dieta
8 sierpnia 2015, godz. 11.30-14.30
Mikołajewo, Pensjonat Wigierski

RAW FOOD to nie tylko sposób odżywiania. Jest to styl życia, którego nieodłącznymi częściami są wszystkie aspekty korzystnie wpływające na zdrowie. Zaliczamy do nich między innymi prawidłowe nawodnienie, wysypianie się, aktywność fizyczna, zarządzanie stresem i postawę emocjonalną.
więcej >>
Warsztat wypieku chleba
8 sierpnia 2015, godz. 14.00-17.00
Puńsk

Ciasto do naszego chleba zostanie przygotowane z wieczora na domowym zakwasie. Przed pieczeniem będzie ono jeszcze raz wyrabiana. Uczestnicy będą zapoznawani z procesem, własnoręcznie będą wyrabiali ciasto, uformułują bochenki, które przed pieczeniem muszą wyrosnąć. W ten czas wypalany jest piec i po ok 2 godzinach chleb wkładany do pieca.
My w tym czasie udamy się wozem drabiniastym z wizytą do skansenu.
więcej >>
sBodko[ci 1a Słodka akademia Poduszki
8 sierpnia 2015, godz. 15.00-18.00/18.30
Suwałki, Klubokawiarnia Poduszka

Słodkości, czyli to co każdy z nas lubi najbardziej. :)W ramach warsztatów dowiemy się jak te smakołyki przygotować, by kusiły smakiem, zapachem, wyglądem.
więcej >>
ziola 2a Wielki Dzień Pszczół
8 sierpnia 2015, godz. 15.00-18.00/18.30
Wigierski Park Narodowy, Krzywe

Święto Wielkiego Dnia Pszczół powstało, aby przypomnieć jak największej liczbie osób
o niezastąpionej roli, jaką zapylacze pełnią w całym środowisku oraz o zagrażającemu im wyginięciu. Pierwsza edycja Wielkiego Dnia Pszczół odbyła się w 2013 roku w placówkach edukacyjnych na terenie całej Polski. Co roku będzie odbywał się 8 sierpnia, aby wpisało się w kalendarze ekologicznych świąt.
więcej >>
festiwal zaokr Zamieńmy niecierpka kwiaty na malw rabaty – czyli rzecz o inwazji obcych
9 sierpnia 2015, godz. 10.30-13.30
Ośrodek Edukacji Środowiskowej Wigierskiego Parku Narodowego nad Zatoką Słupiańską jeziora Wigry

Warsztaty poświęcone będą inwazyjnym, obcym gatunkom roślin, które spotykamy w naszych ogrodach, i które skutecznie niszczą nasze rodzime rośliny. Zadbajmy o nasze przydomowe ogródki. Obsadźmy je malwami, nasturcjami i innymi cudownymi roślinami rodzimymi.
więcej >>
festiwal zaokr Warsztat kuchni kresowej
9 sierpnia 2015, godz. 10.00-13.00
Suwałki, Kuchnia Tatarska u Alika

Kuchnia kresowa jest różnorodna i wielonarodowa. Odnajdziecie w niej smaki nie tylko ukraińskie, litewskie czy białoruskie, ale również tatarskie, tureckie, ormiańskie, rosyjskie i oczywiście polskie. Początkowo kojarzona z wykwintnymi, często tłustymi włościańskimi potrawami wymieszała się w późniejszym okresie z prostą, lecz zdrową kuchnią chłopską. Ta mieszanka różnych kultur i różnych smaków powoduje, że kuchni tej nie można się oprzeć. Kuchnia kresów jest prosta, oszczędna, wysokokaloryczna, ale jednocześnie niezwykle smaczna.
więcej >>
ziola 2a Zapomniane produkty w Kuchni polskiej z Mistrzem Budynkiem
9 sierpnia 2015, godz. 10.00-13.00
Augustów

Kuchnia polska z użyciem produktów regionalnych w wykonaniu samego Marcina Budynka znanego z programów telewizyjnych „Kawa czy herbata?” oraz „Pytanie na śniadanie”.
więcej >>
sek 1a Warsztat robienia sękacza
9 sierpnia 2015, godz. 15.00-19.00
Wigry

Warsztat poprowadzi absolutna mistrzyni robienia sękacza i pierogów wigierskich, które swym smakiem ściągają do siebie już rzesze wielbicieli z całej Polski.
Pani Teresa jest postacią kultową, charyzmatyczną i żaden Festiwal Slow Food nie może odbyć się bez jej obecności.
więcej >>
Bornholm Rowerem przez Jaćwież
11 – 16 sierpnia 2015

Zapraszamy do spędzenia cudownych 4 dni rowerowych na Suwalszczyźnie.
Nasza wyprawa będzie prowadziła szlakami Wigierskiego Parku Narodowego i Puszczy Augustowskiej. Dzikie tereny, górki i pagórki, jeziora, strumyczki i rzeczki, śpiew ptaków, odgłosy lasu, piękna zieleń niezniszczonej przez człowieka natury – to gwarancja niezapomnianych przeżyć.
więcej >>
miniaturka zaokr. Arte Bornholm – trekking rowerowy po duńskich wyspach
16-22 sierpnia 2015

Wyprawa Arte Bornholm to wakacje dla każdego! Wystarczy średnia kondycja fizyczna i własny rower. Zapraszamy Panie i Panów oraz całe rodziny. Już w sierpniu wsiadamy na dwa kółka i zmierzamy do rowerowego raju na wyspie Bornholm, by dobrze wypocząć, oddać się wspólnej radości i zachwycić wyspiarską lekkością bytu.
więcej >>
Izabela Kantek Sylwester z jogą śmiechu na Wigrami
31 grudnia 2014 – 1 stycznia 2015
Zapraszamy na szampańskiego Sylwestra ze śmiechem, tańcami i radością! To będzie nasz prawdziwie „Śmiechowy Sylwester” na pięknej Suwalszczyźnie! Będą szaleństwa, przebieranki, tańce, przepyszna kolacja sylwestrowa i duuuuuuużo śmiechu!
więcej >>
Izabela Kantek Sylwester z jogą śmiechu na Wigrami – wyjazd kilkudniowy
31 grudnia 2014 – 4 stycznia 2015
W programie:pyszna kolacja sylwestrowa, warsztat jogi śmiechu, czyli niekonwencjonalna zabawa sylwestrowa, wspólne śniadanie noworoczne, warsztat kuchni tatarskiej, zimowa wyprawa do Wigierskiego Parku Narodowego „Tropem wilka”, zimowa wyprawa do lasu, z ogniskiem, degustacją kuchni suwalskiej i kuligiem, bania z kąpielą w Czarnej Hańczy! wieczory filmowe, masaże.
więcej >>
Obserwowanie ptaków nad Wigrami
9-12 października2014

Miejsce: Pokamedulski Klasztor nad Wigrami
Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. Obserwowanie ptaków to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu, odreagowania stresu, pobycia w spokoju i ciszy, blisko natury.
więcej >>
107 Plener malarski w Pokamedulskim Klasztorze nad Wigrami
8 – 15 września 2013
Jest to już IV Plener malarski zorganizowany przez Alchę. Skierowany jest on przede wszystkim do osób nieumiejących rysować, malować, tworzyć, ale też i tych, którzy zdążyli rozsmakować się w malowaniu, tworzeniu.
więcej >>
0034.jpg Aktywny wypoczynek nad Wigrami
10-15 września 2013

W programie:
spływ kajakowy, wycieczka do Wilna i Trok, bania ruska,
zwiedzanie Pokamedulskiego Klasztoru wigierskiego, rejs statkiem po Wigrach, rajd rowerowy, wycieczka do WPN
więcej >>
radość Radość z bycia sobą – obóz w Kazimierzu Dolnym
18 – 21 lipca 2013 BRAK MIEJSC, zapraszamy w sierpniu
Podczas zajęć będziemy próbowały dotrzeć do swojej najgłębszej wartości, do unikalnej kobiety, którą każda z nas ma w sobie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy ją znamy, czy mamy z nią kontakt, czy jesteśmy jej ciekawe. Ona ciągle czeka na nas, przesłonięta rolami jakie odgrywamy w życiu: córki, matki, pracownicy, szefowej, uczennicy, kochanki…
więcej >>
0034.jpg Aktywny wypoczynek nad Wigrami
Termin: 22 – 27 lipca 2013 BRAK MIEJSC, zapraszamy we wrześniu
W programie:
spływ kajakowy, wycieczka do Wilna i Trok, bania ruska,
zwiedzanie Pokamedulskiego Klasztoru wigierskiego, rejs statkiem po Wigrach, rajd rowerowy, wycieczka do WPN
więcej >>
5 przemian Sztuka gotowania według Pięciu Przemian
28 lipca – 3 sierpnia 2013
Nie sztuką jest ugotować jedzenie, sztuką jest ugotować je tak, aby było: smaczne, zdrowe, pięknie wyglądało, zachęcało do biesiadowania, nie było powodem cierpienia, przynosiło radość i energię, dawało życie, odnawiało nasze siły, wywoływało uśmiech na twarzy, wzmagało poczucie szczęścia, nie było powodem nadwagi
Ośrodek Alcha wspólnie z ośrodkiem Daimonion Katarzyny Jaszczyk-Górskiej organizuje w tym roku letni obóz kulinarny „Sztuka gotowania według Pięciu Przemian”. Serdecznie zapraszamy do udziału.
więcej >>
W poszukiwaniu własnego stylu
26 – 27 stycznia 2013
Tworząc odpowiednie konfiguracje, jak zawodowi rzeźbiarze stworzymy odpowiedni styl adekwatny do naszej sylwetki, który podkreśli i wydobędzie jego naturalne piękno. Wspólnie poprzyglądamy się poszczególnym elementom naszej garderoby, poprzymierzamy, zwracając uwagę na kolor, fakturę, krawiectwo-fason, czy deseń. Warsztat odbędzie się w kameralnej grupce 10 osób.więcej >>
5 przemian Słodkie Walentynki
2 lutego 2013
Walentynkowe gotowanie to również afrodyzjaki, dlatego nie zabraknie czekolady, pieprzu, truskawek i… krewetek! Te ostatnie zrobimy na sposób meksykański z czekoladowym sosem.
Będzie zaskakująco i bardzo smacznie !
więcej >>
W poszukiwaniu własnego stylu
26 – 27 stycznia 2013
Tworząc odpowiednie konfiguracje, jak zawodowi rzeźbiarze stworzymy odpowiedni styl adekwatny do naszej sylwetki, który podkreśli i wydobędzie jego naturalne piękno. Wspólnie poprzyglądamy się poszczególnym elementom naszej garderoby, poprzymierzamy, zwracając uwagę na kolor, fakturę, krawiectwo-fason, czy deseń. Warsztat odbędzie się w kameralnej grupce 10 osób.więcej >>
Nauka gotowania według zasad ajurwedy brak miejsc
19 stycznia 2013
W trakcie warsztatu w sposób przystępny i praktyczny przekażemy, jak w codziennym życiu wykorzystać tę starożytną wiedzę jaką jest ajurweda. Powiemy w jaki sposób się odżywiać, jak oczyszczać organizm aby zachować zdrowie i młody wygląd. Ale przede wszystkim ugotujemy wiele smakołyków.
więcej>>
Bądź piękna jak Maharani
20 stycznia 2013
Ile naprawdę pięknych osób spotkałaś w swoim życiu? Kiedy myślimy o pięknie z ajurwedyjskiego punktu widzenia nie mamy na myśli komercyjnego ideału piękna. W ajurwedzie piękno zewnętrzne i piękno wewnętrzne są ze sobą nierozerwalnie związane. Nauczymy: odmładzającego automasażu twarzy i ciała, automasażu głowy i pielęgnacji skóry.
więcej >>
Anioły – ćwiczenie malarskie z elementami pozłotnictwa
24 – 25 listopada 2012
Przy kreowaniu naszych wizji aniołów, pracować będziemy farbami wodnymi, na deseczkach i płótnach. Zapoznamy się z sekretami techniki pozłotniczej. Będziemy ją w miarę potrzeby wykorzystywać przy kreowaniu naszych wizji aniołów.
więcej >>
Slow foodowy Sylwester na Wigrami
28 grudnia 2012 – 1 stycznia 2013
Ten wspólny sylwestrowy wyjazd ma być pretekstem do SPOTKANIA (bo coraz rzadziej udaje nam się znaleźć czas na spotykanie się), ale także inspiracją do zwolnienia tempa, złapania oddechu, zatrzymania się, wspólnego gotowania, smakowania, cieszenia się życiem i swoją obecnością.
Mamy nadzieję, że będzie również dobrym zaczynem do wejścia w Nowy Rok 2013.
więcej >>
5 przemian Kuchnia na zimę
9 grudnia 2012
Podczas warsztatu ugotujemy kilka zimowych dań. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane świadomym odżywianiem i wspieraniem swojego organizmu.
Do gotowania, jak zwykle użyjemy tylko i wyłącznie produkty z upraw ekologicznych.
więcej >>
miniatura07 Kuchnia izraelska
2 grudnia 2012

Najlepiej uczyć się z pierwszej ręki. Specjalnie dla Was zaprosiliśmy rodowitego Izraelczyka – Michaela Hermona, który przyjechał do Polski 7 lat temu. Przygotujemy: Szakszuka, Humus, Falafel, Sałatka izraelska, Amba, Jogurtowy sos z miętą oraz Sahlab.
więcej >>
miniatura49 Kuchnia nepalska
3 czerwca 2012

Na wsiach nepalskich wciąż je się prawą ręką, choć w miejskich restauracjach goście posługują się sztućcami. W Nepalu uważa się, iż metalowe łyżki psują smak żywności i powodują, że człowiek traci na wadze.
więcej >>
miniatura21 Kuchnia Żydów sefardyjskich
17 czerwca 2012
Zamiarem warsztatów jest zaprezentowanie Państwu starannie wyselekcjonowanych prawdziwych żydowskich przysmaków. Aby pełniej zrozumieć skąd się wzięły prowadząca – Malka Kafka wprowadzi Państwa w nieco tajemniczy i egzotyczny świat żydowskiej tradycji, kabały i religii.
więcej>>
Kuchnia japońska – sushi
19 czerwca 2012
Kurs sushi to doskonała okazja, aby nauczyć się samodzielnego przyrządzania sushi, a także zapoznać się z podstawowymi zasadami kultury kulinarnej Japonii. Zapraszamy szczególnie tych z Państwa, którzy cenią sobie bogactwo smaku, oryginalny sposób podania, a przy tym pragną zdrowo się odżywiać i dbają o linię.
więcej>>
miniatura08 Taniec brzucha – choreografia – warsztat
16 czerwca 2012
Rewelacyjnie wpływa na ciało i zdrowie kobiety, pomaga przy bolących i męczących miesiączkach, koliste ruchy bioder, delikatne wyginanie kręgosłupa, często w bardzo wolnym tempie, powoduje ogólne rozluźnienie ciała, poprawia krążenie krwi w organizmie, redukuje bóle mięśni i stawów, wprowadza w dobre samopoczucie.
Program warsztatu obejmuje krótki układ choreograficzny, który uczestniczki poznają na zajęciach.
więcej >>
dr Partap Chauhan gotuje
1 czerwca 2012
Dania kuchni ajurwedyjskiej są proste i szybkie do przygotowania a produkty i przyprawy łatwo dostępne. Codziennie poświęcamy czas na przygotowanie posiłków zadbajmy aby były one zdrowe i pożywne.
Podczas warsztatu będziemy wspólnie gotować pyszne ajurwedyjskie dania..
więcej>>
Ajurweda w życiu codziennym – warsztat
2 czerwca 2012
Spotkanie poprowadzi dr Partap Chauhan. Przybliżymy następujące tematy: podstawowe zasady i założenia ajurwedy, metabolizm i trawienia oraz zrozumienie typu naszego ciała. Dr Chauhan jest autorem, nauczycielem, mówcą i najwięcej podróżującym po świecie lekarzem ajurwedyjskim.
więcej>>
Plener fotograficzny
1 – 6 maja 2012
Do udziału zapraszamy początkujących i średnio zaawansowanych amatorów fotografii. Podczas zajęć poznamy podstawy fotografii, obsługi aparatu fotograficznego oraz elementy technik fotograficznych, połączone ze wspólnym fotografowaniem w Wigierskim Parku Narodowym i Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach. Po tych zajęciach spojrzysz inaczej na świat.
więcej >>
Chi kung nad Wigrami
Termin: 2-5 maja 2012
Miejsce: Pokamedulski Klasztor w Wigrach
W programie:
Osiem Kawałków Brokatu, Taoistyczna Medytacja Stojąca
więcej >>
miniatura19 Siła jest w Tobie – wykład w Warszawie
12 maja 2012
Wszystkich, dla których zdrowie i harmonijne życie jest ważnym zagadnieniem zapraszamy w niezwykłą podróż do źródeł naszego zdrowia.
Naszą przewodniczką będzie dr Preeti Agrawal, która w swojej praktyce lekarskiej łączy najnowsze osiągnięcia naukowe medycyny konwencjonalnej, psychologii, medycyny alternatywnej z mądrością ajurwedy i medycyny chińskiej.
więcej>>
miniatura19 Siła jest w Tobie – warsztat
13 maja 2012
Ten warsztat, prowadzony przez dr Preeti Agrawal, pomoże Wam poznać wszystkie aspekty kobiecej siły i dokonać mądrych wyborów dotyczących swojego zdrowia i budowania nowej siebie – takiej, którą kochamy, szanujemy i akceptujemy.
więcej>>
Wzmocnij swój kręgosłup
31 marca 2012
Podczas warsztatu poznamy trzy kategorie ćwiczeń:
– ćwiczenia poprawiające ustawienie ciała, czyli korygujące postawę.
– ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie tułowia i kręgosłupa.
– ćwiczenia uelastyczniające kręgosłup.
więcej >>
Kuchnia włoska
10 marca 2012
brak miejsc
Kuchni włoskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. Makarony, pomidory, aromatyczne zioła, parmezan, oliwa z oliwek… Na naszym spotkaniu podążymy za włoską tradycją i sporządzimy bruschettę, risotto oraz tiramisu. Zapraszamy do wspólnego radowania się w kuchni!
więcej>>
miniatura11 Joga hormonalna
11 marca 2012,godz. 11.00 – 14.00
Celem jogi hormonalnej jest działanie profilaktyczne oraz korygowanie w sposób naturalny tego, co nie funkcjonuje właściwie. Dzięki wewnętrznemu masażowi (za pomocą specjalnych asan), intensywnym technikom oddechowym oraz skierowaniu indywidualnej energii życia do organów odpowiedzialnych za produkowanie estrogenów – joga hormonalna podnosi poziom żeńskich hormonów nawet o 250 %!
więcej >>
miniatura11 Joga i miednica – wewnętrzna siła
11 marca 2012, godz. 15.00 – 18.00
Podczas warsztatu dowiesz się, jak poprawić doznania seksualne, jak zapobiegać inkontynencji (nietrzymaniu moczu) oraz obniżaniu i wypadaniu narządów (np. macicy); jak zabezpieczyć się przed bólami krzyża, jak zapewnić stabilizację kręgosłupowi, stawom biodrowym i kolanowym. Pokażemy, jak odnaleźć, wzmocnić i stymulować mięśnie dna miednicy, aby w przyszłości czerpać z nich siłę i pewność siebie. Zapraszamy.
więcej >>
5 przemian Gotowanie według Pięciu Przemian
5 lutego 2012 – cykl
Celem cyklu warsztatów jest wskazanie jak świadomie wybierać pożywienie, które służy naszemu dobremu samopoczuciu i zdrowiu.Dowiemy się jaki typem według medycyny chińskiej jesteśmy i każdy z niech omówimy pod względem najbardziej optymalnego sposobu odżywiania. Na warsztatach wspólnie ugotujemy i zjemy potrawy wg Pięciu Przemian.
więcej >>
miniatura07 Medytacja w stylu zen z Roshi Małgorzatą Braunek
18 lutego 2012 brak miejsc
Podczas trzygodzinnego warsztatu dowiemy się czym jest medytacja zen, skąd się wywodzi oraz jak mamy praktykować, aby medytacja była skuteczna. Zajęcia prowadzi Roshi Małgorzata Braunek.
więcej >>
radość Radość z bycia sobą – obóz dla kobiet
21 – 25 lutego 2012
LAST MINUTE – 400 złotych taniej!!!
Podczas zajęć będziemy próbowały dotrzeć do swojej najgłębszej wartości, do unikalnej kobiety, którą każda z nas ma w sobie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy ją znamy, czy mamy z nią kontakt, czy jesteśmy jej ciekawe. Ona ciągle czeka na nas, przesłonięta rolami jakie odgrywamy w życiu: córki, matki, pracownicy, szefowej, uczennicy, kochanki…
więcej >>
Technika Alexandra
11 – 12 lutego 2012 brak miejsc
Każdy z nas, przy wykonywaniu nawet najdrobniejszej czynności – umysłowej czy fizycznej – wkłada w nią zbyt wiele wysiłku. Spróbujemy wyeliminować zbędne napięcia w życiu codziennym, nauczymy się nawiązywać coraz lepszy kontakt ze sobą, własnym ciałem, uczuciami i emocjami, będziemy radzić sobie ze zbyt silnymi , „niewygodnymi” lub „nieprzyjemnymi” emocjami, …więcej >>
Bądź piękna jak Maharani
4 lutego 2012 brak miejsc
Ile naprawdę pięknych osób spotkałaś w swoim życiu? Kiedy myślimy o pięknie z ajurwedyjskiego punktu widzenia nie mamy na myśli komercyjnego ideału piękna. W ajurwedzie piękno zewnętrzne i piękno wewnętrzne są ze sobą nierozerwalnie związane. Nauczymy: odmładzającego automasażu twarzy i ciała, automasażu głowy i pielęgnacji skóry. więcej >>
Młoda Dama / Młody Dżentelmen – Savoir-vivre dla dzieci
3 lutego 2012
Cykl zajęć dla dzieci pozwalający przyswoić podstawowe zasady dobrych manier, opanować trudną sztukę eleganckiego zachowania się przy stole, napisać ładny list lub zaproszenie, poznać zasady współżycia międzyludzkiego, dzięki którym życie będzie piękniejsze i łatwiejsze.
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7 – 12 lat. więcej >>
Morze herbaty – warsztat chińskiej sztuki herbaty
29 stycznia 2012
Wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć „kosztowania”, a nie tylko „picia” herbaty, zapraszamy na trzygodzinny warsztat chińskiej sztuki herbaty, odbywający się w gronie sześciu osób – 5 uczestników i prowadzącej.
więcej>>
miniatura17 Warsztat brafittingu
29 stycznia 2012
Czy kiedykolwiek miałyście problem z doborem stanika, z tym aby leżał pięknie, zmysłowo i podkreślał piękno Waszych piersi, a nie odstraszał bezkształtnością? Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty, w trakcie których poznacie zasady prawidłowego doboru rozmiaru staników oraz strojów kąpielowych. Możecie w swoich biustonoszach czuć się komfortowo, młodo i pięknie.
więcej>>
Alcha maluje – warsztaty malarskie
8 listopada 2011 / rozpoczęcie cyklu
Ten warsztat jest dla osób nieumiejących rysować, malować, tworzyć!!! Być może myśleliście już o rysowaniu wielokrotnie, ale onieśmieleni krytyką rezygnowaliście lub nie znaleźliście dla siebie miejsca, przestrzeni oraz osoby, która Was wprowadzi w świat sztuki. Teraz mamy okazję poznać swoje talenty. Siłę i odwagę będziemy czerpać z energii grupowej współpracy.
więcej >>
Stoicyzm uliczny – warsztat
17 – 18 grudnia 2011
U podstaw warsztatu leży prawda, że jakość naszego życia nie zależy od wydarzeń jakie nas spotykają, ale od sądu jaki wydajemy na ich temat. Dysponujemy wrodzoną odpornością psychiczną. Może ona jednak zostać osłabiona poprzez błędy myślenia i sposób, w jaki tłumaczymy sobie rzeczywistość.
więcej >>
Kuchnia śródziemnomorska – kuchnia francuska
11 grudnia 2011
Francja jest być może najbardziej znana z jej win i serów, ale jest również uważana za miejsce narodzin “Haute cuisine”. Dlatego nie dziwi fakt, że najlepsi kucharze pochodzą z Francji.
więcej>>
miniatura04 Warsztat antystresowego masażu głowy i stóp
20 2011
Głowa, szyja i barki, to części ciała, w których akumulują się stresy z całego dnia. Skutkiem jest nadmierne napięcie mięśni tych okolic. Przedstawimy proste metody i techniki masażowe mające zbawienny wpływ na nasze ciało i psychikę.
więcej>>
Nauka gotowania według zasad ajurwedy
20 listopada 2011 brak miejsc
Według ajurwedy jedzenie jest pierwszym podstawowym lekarstwem, używanym do zapobiegania chorobom jak i do ich leczenia. Od tego co jemy, w jaki sposób i w jakich ilościach zależy nasze zdrowie, zarówno psychiczne, fizyczne jak i mentalne. Powiemy w jaki sposób się odżywiać, jak oczyszczać organizm, aby zachować zdrowie i młody wygląd.
więcej>>
miniatura14 Warsztat pisarski
6 listopada 2011
Czy mając od lat tak samo urządzone mieszkanie, kupilibyśmy bez namysłu wielką czerwoną kanapę i ustawili ją w salonie? Większość z nas długo by się nad tym zastanawiała, a potem zrezygnowała z tego pomysłu. Tak samo jest z pisaniem. Mówimy sobie – to nie dla mnie, nie wypada, będę żałować, nie umiem, już jest za późno, jak to będzie wyglądało, to tylko dla młodych. Czas z tym skończyć. Czas kupić czerwoną kanapę i zacząć pisać.
więcej >>
Wakacje z ajurwedą
28 sierpnia – 2 września 2011
Jivananda to ajurwedyjski sposób życia zawierający proste zasady i praktyki, pozwalające aby szczęście zagościło w naszym życiu. Pomaga ludziom w dzisiejszych zabieganych czasach, prowadzić życie zgodnie z naturą i łagodnie przejść przez zakręty losu. więcej>>
Dźwięki ciszy / koncert relaksacyjno – medytacyjny
13 czerwca 2011
Dźwięki gongu i mis przekazywane w odpowiedni sposób, w pewnych sekwencjach i z odpowiednim natężeniem, wchodzą w rezonans z komórkami naszego ciała, przywracając w nich harmonię. Słuchając dźwięków mis oraz gongów, poddając się ich wibracjom uspokajamy się na bardzo głębokich poziomach i stymulujemy cały organizm do samoregulacji i zdrowienia.
więcej >>
Sesja śmiechu
20 czerwca 2011
Zapraszamy osoby, które chcą doświadczyć korzyści płynących ze śmiechu – najtańszego, najzdrowszego i najskuteczniejszego sposobu na polepszenie samopoczucia. W trakcie ćwiczeń pozbywamy się balastu stresu i nie zawsze przyjemnych doświadczeń emocjonalnych całego dnia. Na ich miejscu pojawiają się zrelaksowanie, uczucie lekkości i jednocześnie przypływu energii, nieskrępowana radość…
więcej>>
miniatura19 Przygotowanie do porodu. Zajęcia dla par oczekujących potomstwa.
5 czerwca 2011
Współczesny styl życia sprawił, że bardzo oddaliliśmy się od natury – zatraciliśmy wrodzoną inteligencję naszych ciał. Naturalne podejście do ciąży, porodu i macierzyństwa opiera się na założeniu, że kobieta może świadomie wpływać i kształtować przebieg tych procesów.
więcej>>
kuchnia na lato Alcha gotuje – KUCHNIA NA LATO
8 czerwca 2011
Letnia dieta rządzi się swoimi prawami – jest lżejsza, kolorowa, pachnąca świeżymi ziołami i owocami. Obfitość świeżych warzyw musi pojawić się w naszej diecie! Ugotujemy: zupa krem ze szparagów, tarta z młodymi porami i kozim serem, młody szpinak ze słodkim dressingiem i prażonymi orzeszkami pini, mascarpone z truskawkami i gorzka czekolada…
więcej>>
miniatura18 Ajurwedyjski program Jivananda
21 maja 2011
Ajurweda traktuje ciało i umysł jako całość. Jest to nauka o nas samych, pozwala nam zrozumieć naszą naturę i odkryć nasze potrzeby. Zawiera nie tylko wskazówki dotyczące leczenia chorób ale i przepisy na to – co jeść, jak dbać o siebie, jak żyć by pozostać w harmonii, szczęściu, zachowując zdrowie i długie życie.
więcej>>
Kuchnia marokańska
28 stycznia 2012
Typowe marokańskie jedzenie zawiera kuskus, Merguez kiełbaskę i ryżowy pudding, a my wspólnie przygotujemy:
– Sałatkę z pomarańczy
– Tagine
– Ciasteczka migdałowe
więcej>>
Tai Chi – długa forma stylu YANG
2 października 2012 – rozpoczęcie cyklu – brak miejsc

Regularne (raz w tygodniu) zajęcia dotyczyć będą jednej z podstawowych metod treningowych, czyli długiej formy stylu Yang. Ćwiczenia będą miały na celu przede wszystkim rozluźnienie, odprężenie, zrelaksowanie, uelastycznienie i rozbudzenie ciała, umysłu i energii.
więcej >>
miniatura07 Big Mind / Wielkie Serce, Wielki Umysł
20 października 2012 –
brak miejsc

Każdy z nas zadaje sobie różne pytania na temat znaczenia i celu swojego życia, zastanawia się w jaki sposób przeżyć je jak najlepiej. Proces Big Mind Big Heart pokaże ci metodę znajdowania odpowiedzi na te pytania, prawdziwych właśnie dla ciebie samego, w twoim konkretnym i niepowtarzalnym życiu. Zajęcia prowadzi Roshi Małgorzata Braunek.
więcej >>
miniatura11 Joga hormonalna
21 października 2012, godz. 11.00 – 14.00 –  brak miejsc
Celem jogi hormonalnej jest działanie profilaktyczne oraz korygowanie w sposób naturalny tego, co nie funkcjonuje właściwie. Dzięki wewnętrznemu masażowi (za pomocą specjalnych asan), intensywnym technikom oddechowym oraz skierowaniu indywidualnej energii życia do organów odpowiedzialnych za produkowanie estrogenów – joga hormonalna podnosi poziom żeńskich hormonów nawet o 250 %!
więcej >>
radość Radość z bycia sobą – obóz w Kazimierzu Dolnym
22-25 października 2012 – brak miejsc
Podczas zajęć będziemy próbowały dotrzeć do swojej najgłębszej wartości, do unikalnej kobiety, którą każda z nas ma w sobie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy ją znamy, czy mamy z nią kontakt, czy jesteśmy jej ciekawe. Ona ciągle czeka na nas, przesłonięta rolami jakie odgrywamy w życiu: córki, matki, pracownicy, szefowej, uczennicy, kochanki…
więcej >>
radość Chcę być kochana tak jak chcę – warsztat w Warszawie 
3 – 4 listopada 2012
Zapraszamy Was kobiety na wyjątkowy warsztat psychologiczny z Katarzyną Miller. Zajęcia skierowane są do kobiet, które chcą przyjrzeć się sobie, swojej kobiecości oraz potrzebie bycia kochaną. Temat warsztatu zaczerpnięty został z książki Chcę być kochana tak jak chcę.
więcej >>
Warsztat żonglerki
14 maja 2011
Żonglerka to rodzaj aktywności fizycznej, polegający na poruszaniu różnymi przedmiotami w niekonwencjonalny sposób. Poza efektami widowiskowymi wykorzystywanymi w cyrkach, żonglowanie daje wiele korzyści dla naszego ciała i umysłu!
więcej>>