nagłówek

Kurs Mindfulness w Puszczy Białowieskiej

Czasami w dłuższym okresie doświadczamy gonitwy pesymistycznych myśli i nieprzyjemnych nastrojów. Praca jest irytująca, relacja z partnerem się sypie, czujemy się niepewnie jako rodzice… Pojawia się niemiłe poczucie bycia-niewystarczająco-dobrym. I jeszcze na dodatek coś dzieje się ze zdrowiem. Żyjemy w uogólnionym napięciu, nazywanym przez nas „stresem”.

Czyż nie jest to czas, aby sięgnąć po konkretne wsparcie?

Metoda Mindfulness uznana jest za skuteczną metodę zmniejszającą poziom uogólnionego stresu i jego skutków.

Bibliografia naukowa na temat metody szybko rośnie a uczestnicy potwierdzają, że to naprawdę działa. Wielu ludzi doświadczyło dobrodziejstw metody która:

► Wyraźnie łagodzi stres

► Zapobiega nawrotom depresji

► Wspomaga zdrowienie z różnych chorób i zmniejsza dolegliwości fizyczne

► Uczy łagodnego i wyważonego stosunku do samego siebie

► Rozwija intuicję i kreatywność

► Wykształca zdolność do koncentracji

► Rodzi mądrą akceptację dla siebie i innych

► Poszerza stan zaufania
► Pozwala poradzić sobie ze stanami lękowymi

W czasie całego kursu poszerzonego o program warsztatu „Mindfulness i Las” i inne zajęcia w przyrodzie, poznamy unikalne sposoby służące temu, aby móc żyć bardziej na luzie, skuteczniej się regenerować oraz sprawczo radzić sobie z trudnościami. Staniemy się spokojniejsi i bardziej zaradni.

Kurs polecany jest dla osób, które mają do czynienia z:

► Stresującymi przeciążeniami w pracy i w rodzinie

► Trudnymi emocjami

► Natrętnymi myślami

► Zaburzeniami snu

► Problemami z koncentracją

► Kryzysami osobistymi i zdrowotnymi

► Z chronicznym zmęczeniem i poczuciem wypalenia
Istnieje cała sztuka radzenia sobie z trudnościami. W czasie kursu uczestnicy nabywają konkretnych umiejętności do poradzenia sobie z problemami. Wartością dodaną jest to, że doznanie natury w niecodzienny sposób jakiego doświadczymy w czasie zajęć, pozwala na szerszy horyzont i zdrowszy dystans do naszej powszedniej gonitwy.
Cechy wyrabiane przez uważność w czasie kursu:
► Zrównoważenie emocjonalne
► Spostrzegawczość
► Zdolność do wyciszania zamętu w umyśle
► Pewność siebie i odwaga
► Elastyczność
► Wolność od osądzania siebie
► Zmysłowość w przyrodzie
„Uważność jest prostą i jednocześnie nadzwyczaj skuteczną metodą, by włączyć się w nurt życia, odkryć w sobie mądrość i siły witalne.”
Jon Kabat-Zinn
Kurs uczy uzdrawiających zasad i ćwiczeń, które są jak znalazł dla dzisiejszego zestresowanego świata. Z każdym kolejnym dniem stosowania jakiegoś ćwiczenia z programu kursu samopoczucie staje sie lepsze. Mindfulness to spójny system wprowadzający łagodnie, krok po kroku, w cenne umiejętności. Praktyki same w sobie są przyjemne, a życie po nich staje się jaśniejsze i bardziej optymistyczne.

Dzięki praktyce uważności można wyciszyć swój umysł i zyskać energię, która pozwoli na podjęcie działań na nowo, z nowymi pomysłami i pogodniejszym spojrzeniem na rzeczywistość.

Ważnym założeniem jest to, że w czasie trwania kursu, pomiędzy kolejnymi spotkaniami, uczestnicy są gotowi do podjęcia samodzielnej praktyki w wymiarze około 45 minut dziennie. Czas kursu sam w sobie jest odpoczynkiem i odprężeniem – wszak to kurs redukcji stresu. Spotkania odbywają się w przyjaznej, relaksującej atmosferze, a część zajęć w Puszczy Białowieskiej w samym Rezerwacie Ścisłym.

Czas kursu szybko mija a uczestniczyć w nim może prawie każdy – nie są potrzebne jakieś wcześniejsze doświadczenia czy umiejętności. Każdy, kto chciałby aby jego życie było lżejsze i bez zbędnych napięć, oraz każdy, kto chciałby nauczyć się, jak można radzić sobie z problemami w zdrowy i skuteczny sposób.

Po pierwszym trzygodzinnym spotkaniu kursu, uczestnik może zmienić swoją decyzję co do dalszego uczestnictwa, bez żadnych zobowiązań.

Również prowadzący zajęcia może poprosić uczestnika o rozmowę uzupełniającą, dotyczącą ewentualnego kontynuowania kursu. W obu przypadkach zostanie zwrócona cała wpłacona kwota.

Każdy uczestnik otrzyma na pendrive pakiet materiałów kursowych wraz z profesjonalnie nagranymi medytacjami stosowanymi w Mindfulness, pomocnymi w pracy własnej. W okresach pomiędzy spotkaniami i przez miesiąc od zakończenia kursu uczestnicy mają możliwość konsultacji osobistych, mailowych, telefonicznych lub na skypie z prowadzącym kurs.

Kurs poprowadzony jest w formule dynamicznej, w rytmie trzech spotkań weekendowych:

– piątek 18:00 – 21:00
– sobota 10:00 – 14:00; 15.30 – 18:30
– niedziela 9:45 – 12:45
W soboty i niedziele zajęcia poranne w przyrodzie 8:00 – 9:00 – dla osób chętnych.
Proszę zadbać  o wygodne ubranie, np. dres.

Koszt kursu:

1.550 złotych

Noclegi, śniadania, obiady i kolacje są we własnym zakresie. Na terenie Parku znajduje się restauracja. Cena śniadania to koszt 18-20 złotych, obiadu w granicach 25-40 złotych, kolacji 20-30 złotych, w zależności od wybranego menu. Śniadania i kolacje można oczywiście przygotować sobie we własnym zakresie. W ośrodku znajduje się aneks, a w nim lodówka, czajnik, mikrofalówka. Naczynia należy zabrać ze sobą.
W samej Białowieży jest dużo sklepów spożywczych, barów, restauracji od tych bardzo drogich do tych „w sam raz”. 🙂

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone wpłatą zaliczki w wysokości 400 złotych oraz przysłanie danych personalnych, numeru telefonu kontaktowego oraz aktualnego adresu zamieszkania.

Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: „usługa szkoleniowa”.

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
W przypadku jej braku w ciągu 7 dni od daty dokonania rezerwacji miejsce zostanie anulowane.

Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki pleneru, Alicji Chlasta.

Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami.
Po tym terminie wpłata przepada bez możliwości przeniesienia jej na inny termin.

Miejsce:

Pokoje gościnne Białowieskiego Parku Narodowego.
„Pokoje Gościnne” Białowieskiego Parku Narodowego znajdują się w Białowieży, na terenie objętego strefą ciszy zabytkowego Parku Pałacowego. Zostały oddane do użytku w 2008 roku. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Gwarantuje wszystkim Gościom spokój i dobry wypoczynek w bliskim sąsiedztwie bogatej przyrody. Jego usytuowanie sprawia, że jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania Białowieskiego Parku Narodowego i wędrówek szlakami turystycznymi Puszczy Białowieskiej. W budynku, w którym mieszczą się „Pokoje Gościnne” znajduje się również restauracja, Muzeum Przyrodniczo-Leśne z punktem sprzedaży pamiątek oraz Dyrekcja Białowieskiego Parku Narodowego.
Wszystkie pokoje mają łazienki oraz wyposażone są w telefon. Pokoje nie posiadają telewizorów.

Przydatne linki:

Białowieski Park Narodowy, noclegi
Restauracja Parkowa