nagłówek

Boginie tańczą – wakacyjny obóz taneczny dla kobiet

Zmysłowa podróż w barwy własnej kobiecości.
14-19 sierpnia 2018, Kazimierz Dolny
Prowadząca: Anna Zając

Zajęcia dla początkujących oraz kontynuujących. 🙂

Wszystkie kobiety kochające taniec, przestrzeń, ruch i wolność zapraszamy do udziału w wakacyjnym obozie tanecznym, który odbędzie się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
Inspiracją do stworzenia tego warsztatu była rumba kubańska, gdyż w rumbie każda kobieta jest piękna, zmysłowa i wolna.
Zapraszamy Was w podróż, podczas której prowadzić Was będą barwy kobiecości. I to takiej, która nie dąży do spełnienia wyobrażeń o niej, lecz takiej, która pozwoli Wam poczuć się sobą w wielu wymiarach i kolorach. Nie zawsze pastelowych…

Mamy nadzieję, że ten warsztat będzie dla Was niczym ciepły, letni deszcz: odświeżający i życiodajny! że uwolni się sporo kobiecej energii i poczujecie się po nim odżywione i natchnione.

Dodatkowo podczas całego wyjazdu będzie możliwość skorzystania z masaży Natalii Lateckiej, uwielbianej przez wszystkie uczestniczki alchowych warsztatów, masażystki, która swoje umiejętności zdobywała w Indiach, Niemczech, Tajlandii i Polsce.
Info i ceny masaży podajemy na dole strony.

Ania, która warsztat poprowadzi, przygotowała specjalnie dla Was krótkie ćwiczenie/wizualizację do posłuchania, żebyście miały przedsmak wizualizacji wieczornych, które odbędą się każdego dnia podczas tego wyjazdu.
Wizualizacja do posłuchania znajduje się TUTAJ.

Posłuchajcie ćwiczenia, posłuchajcie swojego ciała – jeśli Was zawoła – przyjedźcie do nas!

Taniec jest esencją kobiecości. Kobiecość w tańcu rozkwita.
Muzyka pomaga poczuć rytm, rozluźnić się i uwolnić emocje. Poddając się muzyce i ruchowi niepostrzeżenie oddajemy się budzącym się pragnieniom i nadziejom. Świat wiruje, czujemy się lekko i beztrosko. Świat zewnętrzny odpływa, a wewnętrzny budzi się i rozkwita. Zmęczone, spocone, z przyspieszonym rytmem serca, czujemy się szczęśliwsze i radośniejsze.

Każda muzyka i każdy taniec mają magię pobudzania innych obszarów w ciele i duszy. Zapraszamy na zmysłową podróż w barwy własnej kobiecości. W podróż do własnego ciała; do bioder, do klatki piersiowej, do rąk, do ramion, do kolan.

WARSZTAT jest dla Ciebie, jeśli:
– chcesz wzmocnić swoje poczucie kobiecości
– potrzebujesz zwiększyć swoją pewność siebie
– czujesz się spięta i pełna wewnętrznych ograniczeń

KORZYŚCI:
– uruchamiamy klatkę piersiową i poszerzamy zakres ruchów
– uczymy się siły i precyzji ruchów, nadając im jednocześnie walor luzu i nonszalancji (unikalna kombinacja)
– pomagamy wzbogacić ruch o interpretację, czyniąc go wyjątkowym
– angażujemy emocje, nadając ruchowi autentyczności
– aktywizujemy trzy obszary kobiecości i pomagamy wyzwolić energię boginiczną związaną z danym aspektem kobiecości
– uczymy się kokieterii i zmysłowej seksualności, przyjemności z bycia kobietą
– otwieramy się na matczyną troskę i opiekuńczość
– aktywizujemy siłę, złość i mobilizację do walki

BOGINIE do których się odwołujemy są częścią kultury afrokubańskiej przywiezionej na wyspę wraz z niewolniczym plemieniem Yorubów. Przekazy i mitologie zachowały się w opowieściach, rytmach i tańcu. Boginie uruchamiają klatkę piersiową, która pięknie wyeksponowana pomaga poczuć dumę z tego, jaką kobietą jesteś. Taniec bogiń pomaga wzmocnić te aspekty kobiecości, na których chcemy się skupić. I nadaje ruchom boskiego charakteru.

Pierwsza była OCHUN.
orisha-OSHUN-by-Laura-James-931x1024
Ochun to patronka miłości i kobiecej seksualności. Bogini piękna, płodności i bogactwa. Pani strumieni i rzek, co symbolizuje oczyszczanie. Jej kolorem jest żółty, nosi żółtą suknię, a zdobią ją liczne bransoletki i wachlarz z pawich piór. W tańcu kokietuje, uwodzi, śmieje się i bawi. Przyciąga nie potrafiących się jej oprzeć mężczyzn. Świadoma swojego ciała i swojej urody. Piękna, wyzwolona, królewska. Do niej zwracają się kobiety, kiedy potrzebują wsparcia w poszukiwaniu partnera. Jest też postacią tragiczną. Według legendy z rozpaczy po stracie dzieci rzuciła się w morze. A tam jej historia przybrała zupełnie inny kierunek…


Potem przyszedł czas na YEMAYA.
Boginię – Matkę.
Panią mórz i oceanów. Matkę wszelkiego stworzenia. Yemaya jest dostojna i władcza. Świadoma swojej siły. Kiedy jest spokojna, morze jest spokojne. Kiedy jest wzburzona, morze szaleje. Potrafi zatopić statki i zagubić wytrawnych marynarzy. Ale jest też troskliwa i opiekuńcza. Jest patronką matek i kobiet starających się o dziecko. Swoim ruchem naśladuje fale morskie. Łagodna i nieugięta. Dumna i potężna. Według legendy występuje w siedmiu wcieleniach. Schodzi do głębin. Uosabia mądrość i macierzyństwo. Spokojna i dostojna lub wzburzona i groźna. Różne przybiera oblicza. Jej kolorem jest intensywny niebieski.


Na końcu jest  OYA.
22 Oya to pani wiatru, burz i błyskawic. To jedyna kobieca bogini wojowniczka. Pani życia i śmierci. Jako jedyna ma kontakt z duszami tych, którzy odeszli. Można ją spotkać na cmentarzach. Posiada niezwykłą siłę. To ona na swoje życzenie wprawia w ruch wiatr. To ona sięga gwiazd i schodzi głęboko pod ziemię. To ona wychodzi na pojedynek z innymi bóstwami wojownikami, gdy wymaga tego sytuacja. Staje na równi i nierzadko wygrywa. Jest porywacz, waleczna, gniewna. Jej siła poraża. Kocha walkę. Budzi lęk. Daje siłę. Inspiruje. Jej ruch oddaje ruch wiatru w gałęziach drzew, pokazuje siłę i wytrwałość. To ona porusza niebo i ziemię. Jej suknia jest pełna wszystkich kolorów za wyjątkiem czarnego. To symbolizuje jej dziewięć ścieżek-wcieleń.


Każda z tych bogiń może być inspiracją do poszukiwania różnych aspektów własnej kobiecości. Muzyka i opowieści inspirują do wkładania w taniec całego serca, bo najważniejsza jest interpretacja ruchu. A z interpretacji pochodzi siła.

Warsztat poprowadzi: Anna Zając, warsztaty taneczne

20110811.AniaZ.SalsaSesja_www.Piotr.Werewka.pl_DSC_4375

Ania o sobie:
Z wykształcenia jestem psycholożką i trenerką zorientowaną na ciągły rozwój i odkrywanie pełni własnego potencjału w każdym obszarze życia. Nieustannie się rozwijam i doskonalę w tym, co robię. Poszukuję, marzę i realizuję swoje marzenia. Uważam, że najważniejsze w życiu to iść swoją własną ścieżką. Lubię swoje życie. Jestem także aktywną tancerką i instruktorką tańca, który jest moją największą (obok psychologii) pasją i radością oraz źródłem energii życiowej. Pasjonuje mnie zwłaszcza taniec z obszaru Karaibów, który był dla mnie kluczem do podróży w głąb mojej własnej kobiecości. Każdy z tańców otwierał inne aspekty mojej osobowości i pozwalał im rozkwitać. Bezgranicznie zakochałam się w kubańskiej rumbie, która jest afirmacją seksualności w czystej postaci. Prowadząc zajęcia i warsztaty taneczne w wielu miastach Polski i Europy, dzieliłam się moimi doświadczeniami i zauważyłam, jak trudne bywa uruchomienie miednicy i bioder do swobodnego, nieskrępowanego ruchu. Bogate inspiracje karaibskie i obserwacje psychologiczne stały się podwaliną mojej dalszej pracy w zakresie kobiecości, do której Was serdecznie zapraszam. Wierzę, że taniec może zdziałać cuda. A każda nawet najmniejsza praca nad sobą sprawia, że świat staje się lepszy.

Plan wyjazdu:

14 sierpnia, wtorek
14.00-18.00 rejestracja
18.00 kolacja
19.30 spotkanie organizacyjne

15 sierpnia, środa
9.00-10.00 śniadanie
10.00-13.00 warsztat Boginie tańczą
13.30 obiad
czas wolny
18.00-19.00 warsztat Rumby
19.00 kolacja
20.30 wizualizacja oparta na energii trzech Bogiń (30 min)

16 sierpnia, czwartek
9.00-10.00 śniadanie
10.00-13.00 warsztat Boginie tańczą
13.30 obiad
15.00 zwiedzanie Kazimierza Dolnego
18.00-19.00 warsztat Rumby
19.00 kolacja
20.30 wizualizacja oparta na energii trzech Bogiń (30 min)

17 sierpnia, piątek
9.00-10.00 śniadanie
10.00-13.00 warsztat Boginie tańczą
13.30 obiad
czas wolny
18.00-19.00 warsztat Rumby
19.00 kolacja
20.30  RUM-BA Party, wieczór kubański przy rumbie i rumie. Trochę poszalejemy. 😉

18 sierpnia, sobota
9.00-10.00 śniadanie
10.00-13.00 warsztat Boginie tańczą
13.30 obiad
czas wolny
18.00-19.00 warsztat Rumby
19.00 kolacja
20.30 wizualizacja oparta na energii trzech Bogiń (30 min)
21.15 sauna, czyli oczyszczający relaks 🙂

19 sierpnia, niedziela
9.00 śniadanie kończące warsztat
wyjazd

Inwestycja:

640 złotych ZAJĘCIA + 850 złotych POBYT I WYŻYWIENIE

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest zgłoszenie mailowe potwierdzone wpłatą zadatku w wysokości 300 złotych oraz pzrysłanie danych personalnych wraz z aktualnym numerem telefonu kontaktowego.

Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: „Usługa szkoleniowa”.

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
W przypadku jej braku w ciągu 7 dni od daty dokonania rezerwacji miejsce zostanie anulowane.

Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki obozu, Alicji Chlasta.

Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami.
Po tym terminie wpłata przepada bez możliwości przeniesienia jej na inny termin.

Co należy zabrać:

– Wygodne obuwie.
– Strój na zajęcia, najlepiej luźne spódnice w 3 kolorach: żółtym, niebieskim, czerwonym. Mogą też być leginsy, na które zawiążecie przewiewne chusty w tych kolorach.
– Strój do kąpieli i opalania. Mamy basen, mały ale milutki. 🙂
– Płyn przeciw komarom, kleszczom.
– Dobry humor i optymizm mile widziane, ale bez spiny. Kto nie zabierze, nabędzie na miejscu. 😉
– Ręczniki są w pensjonacie.
– Podczas wyjazdu serwujemy posiłki wegetariańskie. Obiecuję, że będziecie zachwycone!

Zapisy:

Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
alcha.osrodek@alcha.pl
tel: 608-028-124

Miejsce:

Obóz odbędzie się w przepięknym pensjonacie w Kazimierzu Dolnym, w miejscowości nazywanej „perłą polskiej architektury renesansowej”.

Do dyspozycji mamy dom o wysokim standardzie, z pokojami 2 i 3 – osobowymi. Każdy pokój ma łazienkę.
Dodatkowym walorem miejsca jest duża sala do ćwiczeń w pomieszczeniu specjalnie do tego przystosowanym, w kształcie koła, z drewnianymi podłogami i ścianą z dużym oknem.
Dom położony jest w bardzo malowniczym miejscu, w Kazimierskim Parku Krajobrazowym.
Około 5 minut drogi od pensjonatu zaczyna się baśniowy Korzeniowy Dół, cel większości wycieczek turystycznych z Kazimierza Dolnego. Dla nas jest to wspaniałe miejsce do spacerów w przerwach pomiędzy zajęciami.
Gospodarze zapewniają wyśmienitą kuchnię oraz zdrowe, wegetariańskie jedzenie. Jedzenie jest rzeczywiście smakowite i zadowoli smaki nie tylko wegetarian.
Czyste powietrze, cisza, wyjątkowa współpraca gospodarzy w tworzeniu dobrej atmosfery sprawiają, że jest to idealne miejsce do pracy i wypoczynku.

Opinie uczestniczek o warsztacie. 🙂

Bardzo dziękuję dziewczyny, że chciałyście podzielić się swoimi odczuciami i, że byłyście takie wspaniałe, gdyż tak naprawdę to Wy stworzyłyście tą radosną atmosferę. <3

– Kolorowe warsztaty dla ciała i ducha. Niesamowita atmosfera, mnóstwo energii. Dobrze przemyślane organizacyjne – od rana do wieczora – niespieszny rytm, mnóstwo wartościowych lekcji. Czas wolny – bardzo dobra instytucja 🙂
Pensjonat Winnica w Kazimierzu – raj na ziemi: położony na uboczu, blisko wąwozów – zieleń. Jedzenie bajkowe!
Serdecznie dziękuję! Do zobaczenia za rok! 🙂
Prowadząca Ania – fascynująca osobowość, zarażająca pasją i ogromny talent.


– Po pierwsze – zauroczyło mnie miejsce warsztatu – cisza, spokój, zieleń, przepyszne wegetariańskie jedzenie.
Po drugie – wspaniała prowadząca, otwarta, inspirująca, przekazane ciekawe treści i dużo tańca.
Po trzecie – bardzo ciekawa agenda spotkania od ćwiczeń, medytacji, tańca po wizualizacje.


– Na warsztaty przyjechałam, by zrobić coś dla siebie, odpocząć i zapomnieć o codziennych stresach. Jestem zachwycona. Przeżyłam cudowne chwile i naładowałam się pozytywną energią.
Organizację warsztatu oceniam bardzo pozytywnie.


– Dobry warsztat nie tylko dla młodych. Sprawnie zorganizowany, dużo zajęć dodatkowych: wspólne zwiedzanie Kazimierza, sauna, medytacje, ćwiczenia elementów jogi. Ponadto, pyszne jedzenie!


– Warsztat i czas około warsztatowy bogato wypełniony. Zajęcia taneczne (ruch i opowieść) umożliwiały otwarcie ciała oraz refleksję dotyczącą kobiecości własnej i przekazów kulturowych. Uczestniczki otwarte na siebie, na nowe doświadczenia. organizacja bardzo sprawna.


– Bardzo fajny pobyt. Dał mi dużo radości. Taniec, śmiech i dobre towarzystwo, spowodowało, że w końcu się zrelaksowałam. Na pewno tu powrócę.


– Wspaniały wybór miejsca – zieleń, cisza, spokój, wyśmienite jedzenie. Sala warsztatowa sprzyjająca skupieniu i uważności.


FOTORELACJA Z POPRZEDNICH WARSZTATÓW: BOGINIE TAŃCZĄ.


Ania z SST

012 Ania rumba lp

141

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter.
Dzięki temu będziecie Państwo na bieżąco z naszą ofertą, z okazjami LAST MINUTE, które nie zawsze są udostępniane na stronie, a które są bardzo atrakcyjne!
W każdej chwili można wypisać się z niego.
Zapraszamy do tej formy kontaktu z nami.


Masaże

Terapeutka: Natalia Latecka

telefon 031Masażem zajmuje się od 2004 roku.
Swoją wiedzę zdobywała na następujących kursach w Tajlandii, w Indiach oraz w Polsce:
Basic Thai Massage (Loi Kroh Massage School, Chiang Mai, Tajlandia)
Advanced Thai Yoga Massage – Side Position (The Intenational Society of Thai Yoga Massage, Mysore, Indie)
Traditional Thai Yoga Massage for Advanced Practitioners (The Sunshine Network, Palolem, Indie)
Oil Massage (Old Medicine Hospital, Chiang Mai, Tajlandia)
Öl-Massage (Klaus Möbes, Berlin)
Foot Reflexology Massage (kurs indywidualny u Michała Kaczmarczyka, Warszawa)
Refleksoterapia twarzy, stopnie I – IV (Międzynarodowy Instytut Refleksoterapii Twarzy, Warszawa)
Abhyanga, Udvartana, Netra Vasti, Kati Vasti, Shiro Mardana (Jiva Ayurveda Polska, Warszawa)
Kurs I – VI stopnia Terapii Czaszkowo-Krzyżowej (Centrum Polarity, Warszawa)

Tajski masaż jogiczny
Masaż ten rozwinął się i jest powszechnie praktykowany w Tajlandii. Celem masażu jest pobudzenie przepływu energii w kanałach przebiegających wewnątrz ciała pacjenta, zwanych po tajsku sen. Wykorzystuje się przy tym m.in. elementy jogi, akupresury i refleksoterapii. To rozpuszcza blokady, dzięki czemu energia może swobodnie przepływać przez ciało, co pozytywnie wpływa na wszystkie jego funkcje. W dłuższej perspektywie masaż jogiczny kształtuje sylwetkę. Szczególnie polecam go osobom nie uprawiającym regularnie sportu.
Podczas masażu pacjent leży na macie ułożonej na podłodze, co umożliwia pełną swobodę ruchów. Zarówno pacjent jak i terapeutka są ubrani w tradycyjne, luźne tajskie spodnie i podkoszulkę.
Masowane jest całe ciało, a bezpośrednim efektem jest głęboki relaks pacjenta i poczucie lekkości w ciele.
Przeciwwskazania:
– wysoka gorączka
– menstruacja
– przemieszczenia kości lub stawów
– rak, cukrzyca
– w przypadku chorób kości potrzebna jest zgoda lekarza.

Czas trwania: 1 godzina 30 minut.
Cena: 180 złotych

Masaż kalifornijski
W masażu olejkami są zastosowane techniki zaczerpnięte z masażu tajskiego, ajurwedyjskiego i kalifornijskiego. Oznacza to pracę na tych samych liniach energetycznych co w tradycyjnym masażu tajskim, ale na poziomie mięśni i skóry. Masaż kalifornijski umożliwia wydłużanie i rozluźnianie poszczególnych mięśni, co pozwala uwolnić nagromadzone w nich emocje i stres.
Dzięki zastosowaniu naturalnych, aromatycznych olejków masaż silnie oddziałuje na zmysły węchu i dotyku, pomagając pacjentowi nawiązać kontakt z własnym ciałem. Poprawia również ukrwienie i stan skóry.
Jest to płynny i jednocześnie głęboki masaż całego lub poszczególnych partii ciała (w zależności od czasu).
Czas trwania: 1 godzina.
Cena: 130 złotych

Refleksoterapia stóp
Na stopach znajdują się receptory odpowiadające większości organów wewnętrznych. Podczas masażu poszczególnych punktów pobudzony zostaje cały organizm i poprawia się ukrwienie, dlatego szczególnie poleca się go osobom o zimnych, napiętych lub opuchniętych stopach oraz wyziębionym i osłabionym organizmie.
Siła, z jaką stosuje się poszczególne techniki masażu jest dostosowana do potrzeb i wrażliwości pacjenta.
Pacjent kończy zabieg z poczuciem ciepła i przyjemnego mrowienia w stopach, efektem długofalowym jest zastrzyk energii dla ciała i umysłu.
Przeciwwskazaniem do zabiegu jest grzybica stóp.
Czas trwania: 1 godzina .
Cena: 120 złotych

Refleksoterapia twarzy
Na twarzy, podobnie jak na stopach i dłoniach znajduje się mapa somatotropowa ciała. Masaż receptorów pobudza procesy regeneracji i samouzdrawiania organizmu, uwalniając ciało z toksyn i zwiększając jego odporność na stres i negatywne emocje.
Podczas zabiegu pacjent często doświadcza błogostanu, co jest efektem chwilowego „zawieszenia” pamięci emocjonalnej. Przynosi to ulgę i odpoczynek dla mózgu.
Długofalowo masaż wygładza zmarszczki i wspiera odchudzanie.
Wskazania do refleksoterapii twarzy:
– stres, przemęczenie, niemożność wypoczynku, bezsenność
– bóle głowy, migreny
– depresja
– nadciśnienie, cukrzyca
– zaburzenia hormonalne
– otyłość, obżarstwo
– szczękościsk
– niedowład, paraliż, śpiączka
– stwardnienie rozsiane
– epilepsja
– choroba Parkinsona
– problemy z pamięcią, koncentracją i nauką
Czas trwania: 1 godzina
Cena: 120 złotych

Shiro Mardana – ajurwedyjski masaż głowy
Masaż głowy praktykowany jest w Indiach od tysięcy lat, jest terapią prostą i skuteczną, nie tylko wzmacniająca porost włosów ale także uwalniającą od wszelkich bólów. Doskonale łagodzi objawy stresu, wspomaga leczenie migreny i bezsenności.
Masaż wykonywany jest ciepłym, ajurwedyjskim olejem do włosów.
Czas trwania: 30 minut.
Cena: 70 złotych