nagłówek

Warsztat wizażu, kolorystyki i stylizacji

Termin: 8 – 9 lutego 2014
Miejsce: Warszawa, ul. Żytnia 18 m 9
Prowadząca: Agnieszka Jelonkiewicz
Grupa: do 12 – 14 osób

Warsztat skierowany jest do kobiet.

W programie:

Analiza kolorystyczna: Praca nad tworzeniem wizerunku rozpoczyna się zawsze od analizy kolorystycznej. Barwy Twojej cery, włosów i tęczówek oczu są niepowtarzalne tak samo, jak odciski palców. To od nich uzależniony jest Twój kolorystyczny typ urody, tzw. „pora roku”, czyli osobista paleta barw. Typy urody można podzielić na cztery typy kolorystyczne, zwane czterema porami roku. Kolory mają ogromny wpływ na jakość Twojego wyglądu. Odpowiednio dobrane i zestawione potrafią rozświetlić twarz, podkreślić piękny kolor oczu, czy nawet wydatnie zmniejszyć zmarszczki. Kolorystyka Twojej garderoby powinna wydobywać i podkreślać Twoje naturalne piękno. Bardzo wiele osób nie wie, jakie kolory są dla nich odpowiednie i często bywa, że kolory garderoby, którą noszą nie są dla nich zbyt korzystne ( np. są zbyt intensywne lub jasne, zbyt „ciepłe” lub „zimne”), co powoduje, iż nie wyglądają w nich dobrze. Na podstawie wyników analizy kolorystycznej tworzone są tzw. palety kolorystyczne składające się z kolorów dobieranych indywidualnie dla każdej osoby. Przy pomocy specjalnych wzorników możesz właściwie zestawić kolorystykę swojej aktualnej garderoby lub zaplanować, tym razem w sposób bardzo świadomy i przemyślany, jej uzupełnienie. Nie popełnisz więcej błędów przy zakupach.

Wizaż:
Zarówno brak makijażu, jak i jego nadmiar sprawiają niezbyt korzystne wrażenie. Makijaż powinien być dyskretny i jedynie subtelnie podkreślać naturalne piękno twarzy. Oczywiście, nawet bardzo delikatny makijaż musi być wykonany bardzo starannie. Niektóre Panie często twierdzą, że nie mają czasu na makijaż. Jak można szybko i z dobrym efektem wykonać odpowiedni makijaż? Jest to ulubiony przez Panie etap szkolenia. Nauczysz się jak wykonać prawidłowy makijaż, by podkreślić swoje walory. Dowiesz się jaki rodzaj kosmetyków należy wykorzystać na różne okazje i pory dnia.

Stylizacja sylwetki:
Ta część zajęć została dostosowana do specyficznych potrzeb każdej kobiety. Składa się z kilku etapów, podczas których uczestniczki zdobywają fachowe wskazówki dotyczące kolorystki i korzystnych fasonów ubrań.
• Uczestniczki poznają różne typy sylwetek i określą własną.
• Zdefiniują swoje problemy z figurą i poznają możliwość ich korekty fasonem, kolorem i fakturą ubrania.
• Dowiedzą się jaki mają typ twarzy i jakie powinny być ich kształty kołnierzyków, dekolty, wzory na tkaninach.
• Dowiedzą się jaką powinny nosić biżuterię i okulary.
• Poznają najodpowiedniejsze kroje ubrań, współgrające z ich typem figury oraz okazją, na którą będą zakładane.
• Nauczą się jak wykorzystać- niedoceniane przez większość nas – dodatki, by zmienić styl stroju.

Prowadząca:

wizaż
Agnieszka Jelonkiewicz

stylistka, konsultant wizerunku, wizażystka, trener (absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych) od 1997 roku zajmuje się wizażem oraz profesjonalną stylizacją. Swojej sztuki uczyła się od najbardziej znanych postaci kosmetyki, mody i stylu podczas międzynarodowych, branżowych konferencji organizowanych przez Association of Image Consultants International (AICI*). W 1998 roku złożyła egzamin z profesjonalnego makijażu u Sergiusza Osmańskiego – dyrektora artystycznego Sephory, czołowego wizażysty Diora i Mragaret Astor. W 1999 roku nawiązała współpracę z amerykańską firmą zajmującą się doradztwem wizerunku „Beauty For All Seasons” (BFAS**). Rok później uzyskała certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant), uprawniający ją m.in. do prowadzenia szkoleń.
Na co dzień współpracuje z agencjami PR i instytutami szkoleniowymi udzielając indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkoli firmy z zakresu wizerunku biznesowego, prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów i słuchaczy szkół policealnych, organizuje warsztaty dla kobiet. Szkoli personel sklepów odzieżowych, bywa gościem mediów. Ponadto przygotowuje modeli do sesji zdjęciowych, doradza uczestniczkom konkursów piękności (wybory Miss Polonia, Miss World)
Jej główną specjalnością są projekty szkoleniowe dotyczące kreowania wizerunku biznesowego, stylizacji sylwetki, doboru kolorystyki i nauki makijażu. Dodatkowo zajmuje się szkoleniami z zakresu Visual Merchandaisingu, doradztwa w obsłudze klienta (w sklepach odzieżowych).
Jako prelegentka występowała m.in. na konferencjach poświeconych marketingowi politycznemu, opowiadając o roli kreowania wizerunku publicznego w życiu politycznym.
Jest autorką publikacji w pismach branżowych.
Prywatnie lubi malować, śmiać się i tańczyć.

Termin:

8 – 9 lutego 2014  

sobota: 10.00 – 18.00, (przerwa : 13.00 – 14.30)  warsztat kolorystyki i wizażu
niedziela: 11.00 – 17.30, ( przerwa 13.00-14.30)   warsztat stylizacji sylwetki    

Istnieje możliwość uczestniczenia tylko w jednym dniu warsztatowym.

Cena:

480 złotych – całość –  Warsztat kolorystyki, wizażu i stylizacji sylwetki
300 złotych –  jeden dzień zajęciowy – Warsztat kolorystyki i wizażu
280 złotych – jeden dzień zajęciowy – Warsztat stylizacji sylwetki

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone wpłatą zaliczki w wysokości 300 złotych.
Wpłaty prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: „Kolorystyka, stylizacja, wizaż”.

Alicja Chlasta
Deutsche Bank
05 1910 1048 2944 2902 8705 0001

Pozostałą kwotę należy wpłacić w dniu warsztatu, przed zajęciami.

W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami pod uwagę brane są tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.

W przypadku rezygnacji tydzień przed zajęciami wpłata przepada bez możliwości przeniesienia na inny termin.

Co zabrać:

warsztat kolorystyki i wizażu:
kolorowe apaszki/ szale/ topy lub inne kolorowe rzeczy do ćwiczeń z kolorami, swoje kosmetyki kolorowe i kosmetyki do demakijażu. Lusterko trochę większe niż to z torebki.


warsztat stylizacji sylwetki:

rzeczy do “konsultacji” lub “sieroty” z szafy, dodatki, okulary, torebki, apaszki, biżuterię, paski, chusty…..,  czyli wszystkie rzeczy, które chcemy sprawdzić, przymierzyć, skonsultować.