nagłówek

Siła jest w tobie – jak odkryć i zachować zdrowie ciała, umysłu i duszy na każdym etapie życia – warsztat

Termin: 13 maja 2012
Miejsce: Warszawa,
Prowadząca: dr Preeti Agrawal

Na kobiecą siłę składa się:
-biologia,
– troska o siebie,
– relacje i więzi międzyludzkie,
– pasja i cele,
– zaradność, pomysłowość i łatwość w przystosowywaniu się do zmian.

Wzmacniamy naszą biologię wybierając odpowiedni tryb życia, dietę i sposób myślenia. Trudniej przychodzi nam troska o siebie – całe życie uczono nas, że najważniejsi są inni i ich potrzeby, a myślenie o sobie to egoizm. Z pustej studni nikt nie skorzysta – troszczenie się o siebie z miłością jest obowiązkiem każdej z nas. Choroby i niepowodzenia zmuszają nas do przyjrzenia się relacjom z najbliższymi – wszelkie nieprawidłowości w tej materii poważnie odbijają się na naszym zdrowiu.

Najważniejsze aspekty naszej kobiecej siły i zdrowia to pasja i cele – w obecnych czasach nasze życie jest w dużej mierze podporządkowane presji mody, zasadom rodzinnym i społecznym. Często przez to wykonujemy pracę, która nas nie satysfakcjonuje i nie sprawia przyjemności. Dzięki odkrywaniu siebie i swojej siły mamy okazję wrócić do swoich pasji i na nowo odkryć radość i poczucie spełnienia. Ostatnią z pięciu cech kobiecej siły jest łatwość w przystosowaniu się do zmian. Zmiany w życiu są nieuniknione, warto się nauczyć jak podchodzić do nich bez lęku. Nasze podejście do trudnych spraw decyduje o jakości naszego życia i o naszym zdrowiu.

Współczesna medycyna nie docenia i nie rozumie kobiecego ciała. Niestety wiele kobiet odpowiedzialność za swoje zdrowie powierza wyłącznie specjalistom. Na nowo musimy uwierzyć, że jesteśmy najlepszymi lekarzami dla siebie. Ten warsztat pomoże Wam poznać wszystkie aspekty kobiecej siły i dokonać mądrych wyborów dotyczących swojego zdrowia i budowania nowej siebie – takiej, którą kochamy, szanujemy i akceptujemy.

Prowadząca:

 Dr Preeti Agrawal

Jest doktorem nauk medycznych, specjalistą II stopnia z ginekologii i położnictwa. Ukończyła studia medyczne w S.M.S.Medical College Jaipur w Indiach w 1990 roku. Pierwszy stopień specjalizacji z ginekologii i położnictwa zrobiła w maju 1995 roku na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Doktorat z położnictwa obroniła w 1996 r., a drugi stopień specjalizacji z ginekologii i położnictwa uzyskała w 1999 r. W okresie 1995-2001 odbyła szereg staży naukowych specjalizacyjnych w Niemczech, Danii, Anglii i Kanadzie.

Jest prezesem Fundacji Kobieta i Natura, prowadzi we Wrocławiu Szkołę Świadomego Macierzyństwa oraz jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia APPPAH (Association for Prenatal & Perinatal Psychology & Health).

Obszarem jej zainteresowania jest medycyna holistyczna i medycyna psychosomatyczna. W ostatnich latach ukończyła wiele kursów z zakresu odżywiania, tradycyjnych metod wspierania zdrowia i możliwości ich zastosowania w ginekologii. Jest zwolennikiem podejścia holistycznego w ginekologii i położnictwie, łączy wiedzę medycyny tradycyjnej z medycyną naturalną, medycynę psychosomatyczną i zasady medycyny starodawnej. W pracy tej wspiera ją mąż Anil – specjalista chirurg.

Jest autorką publikacji:
· Menopauza. Mity i rzeczywistość
· Kobieta i natura
· Odkrywam macierzyństwo
. Siła jest w Tobie
· płyta DVD “Dotyk miłości”
· płyta CD “Przygotowanie do naturalnego porodu. Wizualizacje.”
· płyta DVD “Poród w harmonii z naturą”

W 2009 roku Dr Preeti Agrawal za całokształt działalności na rzecz kobiet otrzymała Kryształowe Zwierciadło – prestiżową nagrodę miesięcznika Zwierciadło. Redakcja miesięcznika od lat publikuje wywiady z Dr Agrawal. Tematyka wywiadów dotyczy problemów kobiecych – miesiączki, problemów z niepłodnością, zmian menopauzalnych, ciąży oraz najczęstrzych chorób i dolegliwości kobiecych.

Termin:

13 maja 2012 (niedziela), godzina: 10.00 – 17.00

Cena:

350 złotych

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone równoczesną wpłatą zaliczki w wysokości 150 złotych.

Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem wpłata na warsztat:  Siła jest w tobie.

konto ośrodka:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem zajęciami pod uwagę brane są tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.

Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do 1 tygodnia przed zajęciami.
Po tym terminie wpłata przepada bez możliwości przeniesienia jej na inny termin.

Miejsce:

Centrum Konferencyjno – Kongresowe, sala Senacka
Warszawa, ul. Bobrowiecka 9

Wykład w Warszawie

W dniu 12 maja 2012 odbędzie się wykład z dr Preeti Agrawal.
Szczegółowe informacje:  http://www.alcha.pl/?page_id=3258

Konsultacje:

Istnieje możliwość zamówienia indywidualnej konsultacji u dr Preeti Agrawal.
Termin:
12 maja 2012, godz. 9.00, 9.20, 9.40, 10.00
12 maja 2012, w godz:  16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00, 18.30, 19.00, 19.30 brak miejsc
13 maja 2012, w godzinach: 8.00, 8.30, 9.00, 9.30 brak miejsc

Konsultacja trwa około 20 – 30 minut. Koszt wynosi 180 złotych.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie mailowe oraz o równoczesne wpłacenie zaliczki rezerwującej termin, w wysokości 60 złotych.
Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: konsultacja.
konto ośrodka:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058