nagłówek

Sensu sens

Termin: 12-13 listopada 2016, godz. 10.00-18.00 z półtoragodzinną przerwą każdego dnia
Miejsce: Warszawa
Prowadzący: Marek Adamik

Ten warsztat jest naszym absolutnym hitem, takim wydmuchanym, wychuchanym. Rok temu kiedy to na mojej drodze stanęła trudna życiowa sytuacja usłyszałam w Radiowej Trójce wywiad z Markiem Adamikiem, który opowiadał o sobie, swojej chorobie i książce, którą napisał „SENSU SENS”.
To było to!
Marek już podczas studiów miał status uznanego grafika, na koncie prestiżowe nagrody i ponad tysiąc ilustracji oraz okładek dla największych tytułów prasowych i wydawnictw. Jednak niedługo po dyplomie otrzymał diagnozę: stwardnienie rozsiane. Próby leczenia w polskich szpitalach okazały się drogą przez mękę. Marek podjął leczenie alternatywne i … od kilkunastu lat jest zdrowym człowiekiem.
Jednak tak naprawdę to o czym Marek mówi i pisze w swojej książce to nie metody i skuteczność leczenia alternatywnego lecz PRZEMIANA jak dokonała się w nim na poziomie duchowym.
To ona dokonała cudu uzdrowienia, gdyż choroba pojawia się tam, gdzie nie ma harmonii.
Gdy ta zostaje przywrócona, choroba znika jak mądry nauczyciel, który pokazuje problem i znika, gdy ten zostaje rozwiązany.
O tym też będzie nasz warsztat! O przemianie. Bardzo, bardzo zapraszamy do udziału w nim.

header-678x239-SensuSens

Jak zatrzymać się w dzisiejszym świecie? Jak wydobyć się z kołowrotu myśli – było, będzie… być Tu i Teraz? Jak odszukać spokój wewnętrzny niezależny od życiowych zdarzeń? Na te pytania odpowie podczas autorskiego warsztatu Marek Adamik, autor książki „Sensu sens”.

Inspiracją do stworzenia tego warsztatu jest książka SENSU SENS. Ten literacki debiut Marka Adamika to intrygująca opowieść o chorobie i walce o życie, która w efekcie okazuje się walką o duszę, o siebie samego, o… sens sensu.

W „Sensu sens” osobista historia jest mało istotna. To co jest ważne to rozwój duchowy.
W symbiozie z naturą zawarte są wszelkie klucze. Do życia, zdrowia, świadomości i akceptacji.

Dr hab. Hubert Kaszyński (UJ) o „Sensu sens” powiedział:
„To jest uniwersalna recepta dla każdego człowieka, który potrzebuje się zatrzymać”.
http://audycje.tokfm.pl/odcinek/Marek-Adamik-o-ksiazce-Sensu-sens/30757

„Uważam „Sensu sens” Marka Adamika za książkę wybitną. Udało mu się w wyjątkowo osobisty, oryginalny sposób przetworzyć literacko własne bolesne doświadczenie nieuleczalnej choroby tak, żeby nie usentymentalnić go, ale zuniwersalizować, wprowadzić w region, gdzie niemal dziennikowa narracja nabiera symbolicznego wymiaru, proste codzienne przeszkody i lęki urastają do rozmiarów sennego koszmaru, zaś napięcie buduje się między słowami i zdaniami. Cała książka – z jej oprawą graficzną, z ilustracjami, staje się swoistym dziełem sztuki, artefaktem.”
Agnieszka Holland

Radiowa Trójka objęła patronatem książkę „Sensu sens” Marka Adamika.
http://www.polskieradio.pl/9/325/Artykul/1451592,Marek-Adamik-w-poszukiwaniu-sensu

Książkę „SENSU SENS” z chęcią widziałabym jako obowiązkową w naszych bibliotekach, szkołach i tych wszystkich miejscach, które kształtują i mają wpływ na naszą świadomość. Została ona nominowana do Nagrody Conrada.
GŁOSUJCIE na nią! 🙂
Nagroda Conrada jest brakującym ogniwem na mapie polskich laurów literackich. Wyróżnienie ma być wsparciem dla początkujących pisarzy, którzy chcą pracować nad swoimi kolejnymi dziełami. Autor najlepszego debiutu 2015 otrzyma 30 000 zł, możliwość odbycia miesięcznego pobytu rezydencjalnego w Krakowie i pamiątkową statuetkę, a wszyscy nominowani zyskają możliwość promocji zarówno podczas Festiwalu Conrada, jak i na łamach „Tygodnika Powszechnego”.
Zwycięzcę wybiorą sami czytelnicy, głosując na stronie Festiwalu:
http://conradfestival.pl/nagroda-conrada

Prowadzący: Marek Adamik

ma2

Urodzony w 1975 roku w Pradze. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Napisał i całościowo opracował „Sensu sens” (2015). Opublikował ponad tysiąc ilustracji, okładek i plakatów wykonanych dla największych tytułów prasowych, wydawnictw, teatrów i instytucji kultury w Polsce. Za rysunki na okładki do „Rzeczy o książkach otrzymał Chimerę 2003 oraz był współlaureatem „Nagrody Specjalnej ArtFront 2012” (CONRAD – „Tygodnik Powszechny”) w konkursie na prasową okładkę roku.
Miłośnik ptaków. Ambasador kampanii „Jestem na pTak!”
www.marekadamik.com

Inwestycja:

480 złotych, bez noclegów i wyżywienia.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone wpłatą zadatku w wysokości 200 złotych.
Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: „Sensu sens”.

Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu rozpoczęcia, u organizatorki obozu, Alicji Chlasta lub przelewem na konto.
Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
W przypadku jej braku w ciągu 7 dni od daty dokonania rezerwacji miejsce zostanie anulowane.

Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do 2 tygodni przed zajęciami.
Po tym terminie wpłata przepada bez możliwości przeniesienia jej na inny termin.

Zapisy:

Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
alcha.osrodek@alcha.pl
tel: 608-028-124