nagłówek

Przytulmy się medialnie

Tekst: Alicja Chlasta, W życiu i w kinie.

Powiem Wam, że ja już trochę wymiękam. Czy na tym świecie nie ma już dobra, zaufania, mądrości i zwykłego współczucia? CZY LICZY SIĘ TYLKO NIENAWIŚĆ, PODŁOŚĆ, AGRESJA 
i to, żeby komuś dowalić, wyśmiać, upokorzyć?

GDZIE PODZIALI SIĘ LUDZIE ŻYCZLIWI? 
Nie żadni wielcy bohaterowie tylko Ci prości, zwyczajni ludzie życzliwi. 
Tak zwyczajnie … 
Ci wszyscy z małych miast, miasteczek, wielkich metropolii … 
Ci wszyscy, którzy kiedyś przecież byli.

Współczujący, pomagający, empatyczni, wspierający… dobrym słowem, radą, współczuciem.

Coś zmieniło się od jakiegoś czasu, przynajmniej w medialnej przestrzeni. Najprostsze wpisy natychmiast wywołują falę hejterstwa, nienawiści, pogardy. Umiera człowiek w wysokich górach, zamarza … być może jeszcze żyje …jego rodzina cierpi …żona, dzieci, przyjaciele i zamiast fali współczucia, wsparcia, wysyłania dobrej energii … hejtujemy, wysyłamy nienawiści, złą satysfakcję, wręcz uciechę wręcz, że ma za swoje.

Ostatnio na grupie wegetariańskiej dziewczyna napisała, że od kilku miesięcy nie je mięsa, ale czasami, bardzo rzadko, ale jednak musi zjeść rybę. I prosi, żeby jej doradzić, które są w miarę nieskażone. Docelowo chce zrezygnować i z tych ryb, ale póki co jest jej zbyt trudno. I Ci wszyscy ludzie, którzy przecież kiedyś przeszli przez to samo, zamiast ją wesprzeć, doradzić to w większości wyśmiali ją, że ona z takim pytaniem do nich … wielkich wegetarian. Poobrażali, wyśmiali, zhejtowali. 
Pełni agresji i wyższości.

Jakikolwiek temat nie pojawi się to NATYCHMIAST! zabieramy się za KOMENTOWANIE … używamy słów, ZŁYCH SŁÓW tak jakbyśmy zupełnie nie mieli świadomości, jak bardzo słowo może zranić, zabić. Ale też czasami używamy słów po to, aby zranić, wręcz niektórzy deklarują w swoich komentarzach chęć zabicia.

I wszyscy jesteśmy NAJMĄDRZEJSZY. I nasza racja jest NAJWAŻNIEJSZA i koniecznie MUSIMY swoją opinię zaznaczyć, i wszystkich innych, myślących, czujących, żyjących inaczej musimy UPOKORZYĆ, ZNISZCZYĆ, SKOMENTOWAĆ i POUCZYĆ!

Widzę również jak bardzo media podkręcają to co dzieje się w necie. Te wszystkie posty wypuszczane co godzinę, dwie. Przecież tak naprawdę przez godzinę niewiele zmienia się na świecie, ale wiadomość musi iść, a za nią lajki.. WSZECHWŁADNE LAJKI! 
Więc wiadomości są tak preparowane, żeby nie trzeba było czytać całego tekstu, nie trzeba było specjalnie pomyśleć o tym czego dotyczył ten tekst tylko na podstawie jednego, dwóch zdań od razu KOMENTOWAĆ!

A może byśmy tak przeczytali tekst, z którym się nie zgadzamy i …poszli dalej. Bez komentowania. 
Niech ktoś tam sobie robi i pisze co chce. Niech umieszcza u siebie na tablicy informację co zjadł na obiad, jaka kupa z tego wyszła, że uwielbia Disco Polo, a klastyczna to jest syf dla przeintelektualizowanych debili, że kocha zimę, a latem boli go głowa …. To jest JEGO TABLICA! 
Niech pisze tam co chce!

A jeśli nawołuje na tej swojej tablicy do zabijania Żydów, homoseksualistów, uchodźców … to zgłaszajmy to na Policję, gdyż jest to działanie przeciwko ludzkości, demokracji i wolności.
I nie komentujmy, gdyż tylko dajemy temu moc. Za chwilę taki podły wpis będzie na szczytach medialnych, za chwilę tym wpisem będzie zatruta cała Polska, a w nasze serca wkradnie się zło, a jego autor będzie miał swoją 
WIELKĄ CHWILĘ CHWAŁY!

I używajmy SŁÓW DOBRY. 
A słowa i zdania dobre mogą brzmieć na przykład tak:

FAJNIE, ŻE JESTEŚ.
ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ.
WSPÓŁCZUJĘ CI.
CZY MOGĘ CI POMÓC.
CZY MOGĘ IM POMÓC.
WEJDŹ NA GRUPĘ TAKĄ, A TAKĄ. TAM CI DORADZĄ.
TOMEK, COKOLWIEK TERAZ PRZEŻYWASZ MY JESTEŚMY Z TOBĄ.
CIESZĘ SIĘ, ŻE MOJE PODATKI IDĄ NA TAK CUDOWNY CEL JAKIM JEST RATOWANIE ŻYCIA.

I wiele wiele innych. 
Słów dobrych jest przecież nieskończona ilość.


Możecie dopisać swoje słowa. DOBRE SŁOWA. 
To one mają moc tworzenia dobrego świata.


Chodź, człowieku, coś ci powiem;
Chodźcie wszystkie stany:
Kolorowi, biali, czarni,
Chodźcie zwłaszcza wy, ludkowie!
Przez na oścież bramy.

Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba,
Rozsiądźcie sie na drogach, na łąkach,
na rozłogach…!
Na polach, błoniach i wygonach
W blasku słońca, w cieniu chmur!
Rozsiądźcie się na niżu…!
Rozsiądźcie się na wyżu…!
Rozsiądźcie się na płaskowyżu
W blasku słońca, w cieniu chmur…!

Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba.
Na ziemi, którą ja i ty też
NIE zamienimy w morze łez!

Stachura