nagłówek

Podróż Bohatera, żeglarski rejs rozwojowy dla mężczyzn

25-30 czerwca 2018, Wielkie Jeziora Mazurskie
Osoba prowadząca: Bartosz Płazak

UWAGA! Przyjmiemy TYLKO 8 osób!

Start – poniedziałek, 25 czerwca, godz. 10.00
Zakończenie – sobota, 30 czerwca, godz. 12.00

Zapraszamy Was serdecznie na żeglarski rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich połączony z warsztatami rozwojowymi. Przez tydzień będziemy oddawać się żegludze i zagłębiać w męskie sprawy. Gwarantowane przechyły, ostre pływanie, chwile bez wiatru, poszukiwanie miejsc na postoje, praca przy żaglach, sterze, linach, w kambuzie, spanie na deku i wiele innych żeglarskich przygód. Do tego przygoda związana z poznawaniem siebie i innych mężczyzn, z szukaniem odpowiedzi na pytania i rozwiązań problemów, wieczorne ogniska, śpiewy, granie na bębnach, wschody i zachody słońca, samotne wyprawy po wizję. Okres przed sezonem pozwoli nam doświadczyć jezior względnie jeszcze spokojnych, czystości, ciszy przyrody. Popłyniemy dużym, nowoczesnym jachtem który da nam rozsądny poziom komfortu, bezpieczeństwa i pozwoli na rejs nawet do 10 osób. 

W programie rejsu praca rozwojowa na wodzie w trakcie pływania, wieczorne wglądy przy brzegu, prace grupowe i indywidualne.
Warsztaty oprzemy na programie Podróży Bohatera, archetypowej drogi rozwoju, i obejmą one takie zagadnienia męskości jak:
– relacja z ojcem,
– odkrywanie świętości własnej seksualności,
– relacje z kobietami,
– zaangażowanie w wychowanie dzieci,
– prawdziwa męska przyjaźń,
– praca zawodowa z sercem,
– wolny duch mężczyzny (dziki mężczyzna).

Dodatkowa wartość to szkolenie żeglarskie. Każdy z uczestników będzie mógł nauczyć się czynnie żeglować sterować, dowodzić, obsługiwać żagle, liny itp. Osoby z doświadczeniem zapraszamy do współprowadzenia jachtu. Jednocześnie uczestnicy mogą nie mieć żadnego doświadczenia żeglarskiego. Na dziś przepisami nie są też wymagane umiejętności pływania ( karta pływacka itp.)

Prowadzący: Bartosz Płazak

Trener kompetencji społecznych. Posiada rekomendacje trenerskie I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Specjalizuje się w szkoleniach kształtujących kompetencje społeczne: trenerskie, liderskie, handlowe i obszaru efektywności osobistej. Prowadzi warsztaty edukacyjne, treningi interpersonalne, rozwojowe, spontaniczności
i twórczości. Podejmuje działania dla biznesu, NGO, uczelni w projektach unijnych i komercyjnych. Realizuje zajęcia na uczelniach: SWPS w Katowicach oraz WSB w Dąbrowie Górniczej oraz dla klientów biznesowych w całym kraju. Jest autorem złożonych projektów cykli edukacyjnych, projektów rozwojowych, outdorowych imprez edukacyjnych, warsztatów pod żaglami.
Był trenerem, opiekunem merytorycznym i koordynatorem wielu szkół trenerskich o różnych profilach.
Twórca i prowadzący Katowickiego Teatru Improwizacji Improwokacja, gdzie propaguje improwizację, jako sposób na rozwój osobisty i metodę szkoleniową. Jego warsztaty łączą pracę na procesie grupowym, korzystanie z doświadczenia i zaangażowania grupy, przekazem merytoryczny i praktykę. Stosuje klasyczne metody pracy z grupą, podejście prowokatywne, metody twórcze i improwizacyjne. Uczestnicy jego szkoleń to pracownicy i kadra zarządzająca firm produkcyjnych, handlowych, banków, przede wszystkim trenerzy. Fascynuje się wiedzą z pogranicza psychologii, fizyki kwantowej i starożytnych tradycji (A.Mindell,D.Hawkins, A.Goswami, D.Chopra, K.Wilber).
Jest w trakcie studiów przygotowujących do pracy terapeutycznej w nurcie psychologii opartej o proces Arnolda Mindella.
Podejście holistyczne do człowieka i jego otoczenia to jego drogowskaz. Szef Fundacji Rozwiń Skrzydła.
Czas wolny spędza w swoim mazurskim domu ze słomy i gliny. Tworzy tam ośrodek rozwoju osobistego i duchowego. Inne pasje to żagle, gitara, ekologiczny styl życia.
Ponad 1100 dni na salach szkoleniowych, 43 lata w metryce, 12 lat pracy trenerskiej, 17 lat pracy w dużych firmach, na różnych stanowiskach. Miejsce zamieszkania Sosnowiec.

Koszt:

Orientacyjny koszt obejmujący 7 dni, w tym: czarter, prowadzenie jachtu, warsztaty, wyżywienie, ubezpieczenie wyniesie 1500 złotych. Cena może trochę być wyższa, ale niewiele.
Uzależniona jest od liczby osób, które wezmą udział w rejsie czego nie można powiedzieć o koszcie wynajęcia jachtu, który jest stały bez względu na to ile osób weźmie udział w rejsie. 🙂

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone równoczesną wpłatą zadatku w wysokości 400 złotych oraz przysłanie danych personalnych, aktualnego telefonu kontaktowego wraz z adresem zamieszkania.
Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: ”Usługa szkoleniowa”.

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
W przypadku jej braku w ciągu 7 dni od daty dokonania rezerwacji miejsce zostanie anulowane.
Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki, Alicji Chlasta lub Bartka Płazak.
Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami.
Po tym terminie wpłata przepada bez możliwości przeniesienia jej na inny termin.

Informacje organizacyjne, port startu, godzinę zaokrętowania i wyokrętowania – podamy w czerwcu bezpośrednio na e-mail uczestników.

Zapisy:

Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
alcha.osrodek@alcha.pl
tel: 608-028-124