nagłówek

Podróż Bohatera, warsztat dla mężczyzn

3-4 listopada 2018, Warszawa
sobota – godz. 11.00 – 19.00 z półtoragodzinną przerwą
niedziela – godz. 10.00 – 17.30 z godzinną przerwą
Prowadzący: Bartosz Płazak, Ryszard Kulik

zdjęcie: www.seumochilao.com.br

Obecne czasy stawiają szczególne wyzwania przed mężczyznami, którzy mają być zarazem twardzi i uczuciowi, zdecydowani i gotowi do kompromisu, mają przewodzić i umieć słuchać (swojej kobiety), wreszcie mają być facetami z jajami, choć naukowcy podkreślają, że najbardziej atrakcyjni są mężczyźni z wyraźną domieszką kobiecego charakteru. Jak pogodzić ogień z wodą?
Jak mężczyźni we współczesnych czasach mogą odkryć swoją męską naturę, gdy wokół tyle sprzecznych oczekiwań, a podpowiedzi jak na lekarstwo.
Mężczyźni są w nieustannej podróży. Każde doświadczenie buduje ich męski charakter. Każdy etap życia jest krokiem na drodze odkrywania siebie. Ale potrzebują w tym procesie przeglądać się w męskim lustrze, potrzebują grupy mężczyzn, którzy uczciwie i konkretnie stają w prawdzie dzieląc się sobą. Taką szansę daje spotkanie w męskim kręgu, które proponujemy.
Zatem jeśli poszukujesz swojej męskiej natury, chcesz odważnie i mądrze odkrywać przekaz, jaki otrzymałeś od swojego ojca i badać, jak manifestuje się on w Twoich relacjach z kobietami, mężczyznami, z dziećmi, w pracy, w relacji ze światem i w wymiarze duchowym – ten warsztat jest dla Ciebie.

W ciągu dwóch dni będziemy doświadczać emocji, przeżyć, wspomnień, wizji i marzeń. Będziemy rozmawiać i milczeć oraz odważnie konfrontować się z sobą. To tylko dwa dni, ale ten czas jest wystarczający, by zrobić pierwsze kroki w świadomej podróży bohatera, tak, by nie wyrzucać sobie kiedyś, że zmarnowaliśmy daną nam szansę na uważne i pełne życie.

Dla kogo jest warsztat?
Warsztat przeznaczony jest dla pełnoletnich mężczyzn. Praca nie ma charakteru terapeutycznego, dlatego zapraszamy wyłącznie osoby zdrowe oraz nie znajdujące się w kryzysie.

Warsztat poprowadzą:


Ryszard Kulik (1965 r.) – doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II st.) Od 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów interpersonalnych na procesie, w ramach których wypracował unikatową formułę pracy z grupą.
Ma za sobą ponad 4200 godzin tego rodzaju szkoleń. Poza tym specjalizuje się w prowadzeniu grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. W tym przypadku wykorzystuje przyrodę i zajęcia
w lesie jako źródło głębokiej inspiracji. Jego misją jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody.
Jest autorem książek dotyczących relacji człowiek – natura, w których łączy perspektywę psychologiczną, duchowa i ekologiczną, m.in. „Odkrywanie natury”, „Stąpając mocno po Ziemi”, czy „Człowiek wobec natury”.  Współpracuje z takimi organizacjami jak Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Klub Gaja, Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Laureat nagród „Zielony Czek” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz „Dobromir roku 2013” Ekologicznego Kongresu Gospodarczego.
Zapalony rowerzysta i włóczykij; miłośnik dzikości i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji. Najwięcej o sobie i świecie nauczył się przebywając samotnie w dzikich miejscach oraz śpiąc w lesie, pod gołym niebem.


Bartosz Płazak Trener kompetencji społecznych. Posiada rekomendacje trenerskie I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Specjalizuje się w szkoleniach kształtujących kompetencje społeczne: trenerskie, liderskie, handlowe i obszaru efektywności osobistej. Prowadzi warsztaty edukacyjne, treningi interpersonalne, rozwojowe, spontaniczności
i twórczości. Podejmuje działania dla biznesu, NGO, uczelni w projektach unijnych i komercyjnych. Realizuje zajęcia na uczelniach: SWPS w Katowicach oraz WSB w Dąbrowie Górniczej oraz dla klientów biznesowych w całym kraju. Jest autorem złożonych projektów cykli edukacyjnych, projektów rozwojowych, outdorowych imprez edukacyjnych, warsztatów pod żaglami.
Był trenerem, opiekunem merytorycznym i koordynatorem wielu szkół trenerskich o różnych profilach.
Twórca i prowadzący Katowickiego Teatru Improwizacji Improwokacja, gdzie propaguje improwizację, jako sposób na rozwój osobisty i metodę szkoleniową. Jego warsztaty łączą pracę na procesie grupowym, korzystanie z doświadczenia i zaangażowania grupy, przekazem merytoryczny i praktykę. Stosuje klasyczne metody pracy z grupą, podejście prowokatywne, metody twórcze i improwizacyjne. Uczestnicy jego szkoleń to pracownicy i kadra zarządzająca firm produkcyjnych, handlowych, banków, przede wszystkim trenerzy. Fascynuje się wiedzą z pogranicza psychologii, fizyki kwantowej i starożytnych tradycji (A.Mindell,D.Hawkins, A.Goswami, D.Chopra, K.Wilber).
Jest w trakcie studiów przygotowujących do pracy terapeutycznej w nurcie psychologii opartej o proces Arnolda Mindella.
Podejście holistyczne do człowieka i jego otoczenia to jego drogowskaz. Szef Fundacji Rozwiń Skrzydła.
Czas wolny spędza w swoim mazurskim domu ze słomy i gliny. Tworzy tam ośrodek rozwoju osobistego i duchowego. Inne pasje to żagle, gitara, ekologiczny styl życia.
Ponad 1100 dni na salach szkoleniowych, 43 lata w metryce, 12 lat pracy trenerskiej, 17 lat pracy w dużych firmach, na różnych stanowiskach. Miejsce zamieszkania Sosnowiec.

Koszt warsztatu:

750 złotych (bez zakwaterowania i wyżywienia)

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone równoczesną wpłatą zadatku w wysokości 250 złotych oraz przysłanie aktualnego telefonu kontaktowego.
Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: :”Usługa szkoleniowa”.
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL50 1020 5558 1111 1355 6440 0058
Kod SWIFT – BPKOPLPW

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
W przypadku jej braku w ciągu 7 dni od daty dokonania rezerwacji miejsce zostanie anulowane.

Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki, Alicji Chlasta.

Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami.
Po tym terminie wpłata przepada bez możliwości przeniesienia jej na inny termin.

Uczestnictwo:

1. Warsztat przeznaczony jest dla pełnoletnich mężczyzn. Praca nie ma charakteru terapeutycznego, dlatego zapraszamy wyłącznie osoby zdrowe oraz nie znajdujące się w kryzysie.

2. Osoby uczestniczące w zajęciach biorą całkowitą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego, zarówno w czasie zajęć jak i pomiędzy nimi.

3. W czasie każdych zajęć, masz prawo odmówić odpowiedzi na pytania oraz odmówić udziału w proponowanym ćwiczeniu/ćwiczeniach, jeśli obawiasz się, że mogłyby one negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie.

4. Uczestnicy są zobowiązani do dyskrecji na temat innych osób, które w zajęciach brały udział.

5. Osoby w trakcie leczenia psychiatrycznego, pobierające leki psychotropowe nie mogą uczestniczyć w zajęciach.

6. Podczas zajęć obowiązują zasady niestosowania przemocy, nieużywania alkoholu i środków odurzających oraz niepalenia papierosów na terenie ośrodka.

7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne negatywne konsekwencje niezastosowania się do powyższych wskazań.

Formularz zgłoszeniowy:


UCZESTNICY O WARSZTACIE

Super! Poczucie wspólnoty męskiej, świetnie poprowadzonej przez Bartka i Ryśka. Dużo emocji, mnóstwo otwartych, ważnych tematów, lepszego zrozumienia siebie.
Niedosyt i potrzeba kontynuacji!


Świetny warsztat! Czekam na kontynuację.


Było ok.


Potrzebuję teraz pobyć w sobie!
Niesamowita energia!
Brak słów.


Proponuję by kolejny warsztat był wyjazdowy, co dla mnie osobie z Warszawy umożliwi lepsze oderwanie się od dnia codziennego i wejście w proces.


Rewelacyjny warsztat – to początek pewnie wielu kolejnych tego typu spotkań.