nagłówek

Mariusz Sroczyński

048

Mariusz Sroczyński – IV poziom Tai Chi Chuan, IV stopień studencki i I instruktorski I Liq Chuan, uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej i Sportu o specjalności Kung Fu i Tai Chi.

Założyciel i dyrektor Szkoły Tai Chi Chuan YMAA Warszawa, oficjalnego oddziału znanej międzynarodowej organizacji YMAA (Yang’s Martial Arts Association) od 1997 roku oraz współzałożyciel szkoły I-Liq Chuan Polska Sroczyński i Hrymniak, oficjalnego oddziału międzynarodowej organizacji CFILCA (Chin Family I-Liq Chuan Association) od 2009 r.

Tai Chi i Chi Kung zajmuje się od 1988 roku, a sztukami walki jeszcze dłużej. Ćwiczył m.in. Karate Kyokushin i Aikido. Z wykształcenia jest plastykiem o specjalnościach: tkactwo artystyczne, malarstwo teatralne, dekoratorstwo wnętrz. Siedem lat spędził w świątyniach hinduistycznych jako mnich i przez wiele lat praktykował medytacje według tradycji wedyjskiej. Po latach zrezygnował z tego i zajął się Tai Chi Chuan.

Wielokrotnie zdobywał medale na zawodach Kung Fu/Wu Shu. Uczył się u największych mistrzów Tai Chi i ich przedstawicieli, m.in.: Mistrza Yang Jwing Minga – styl Yang i Chi Kung (od 1993 roku), Mistrza Chen Xiao Wanga – styl Chen (w 2001 i 2002 roku), Mistrza Liu Wan Kuna – styl Huleijia (w 2005 roku), Mistrza Howarda Choya – styl Yang i Chi Kung (w 2005 i 2006 roku), Mistrza Sam China – styl I-Liq Chuan (od 2008 roku), Mistrza Richarda Wonga – styl Lao Yang (w 2008 roku).

Pod jego opieką powstawały i usamodzielniały się oddziały m.in. w Lublinie, Łodzi, Józefowie. Obecnie ćwiczy u niego kilkaset osób: w tym lekarze, terapeuci, bioterapeuci, psychologowie, artyści, ludzie biznesu, młodzi i starsi, zdrowi i chorzy. Pomagają mu instruktorzy i zaawansowani uczniowie tak, by treningi odbywały się w małych, kameralnych grupach. W jego szkole trenuje się przede wszystkim klasyczny styl Yang Tai Chi Chuan, medyczny i bojowy Chi Kung, styl I-Liq Chuan. Obecnie prowadzi zajęcia w swojej szkole w Warszawie oraz wielu zaprzyjaźnionych ośrodkach na terenie całego kraju.

Poza regularnymi zajęciami szkoła organizuje warsztaty np. „Podstawy chińskich broni”, „Chi Kung””Tai Chi Chuan”, „I-Liq Chuan” oraz warsztaty tematyczne dla współpracujących z nią ośrodków z zakresu ogólnie pojętych chińskich form pracy z ciałem zarówno o charakterze bojowym jak i leczniczym, a także różnych stylów Chi Kung (Spacer Yin Yang, Osiem Kawałków Brokatu, Chi Kung Tai Chi Zestaw Podstawowy, Kołyszący i Spiralny), medytacji taoistycznej oraz warsztaty autorskie np. „Chi Kung a kręgosłup”, „Chi Kung a stres”, itd.