nagłówek

Gotowanie według Pięciu Przemian – warsztat wprowadzający

Termin: 3 marca 2013
Miejsce: Warszawa
Prowadząca: Katarzyna Jaszczyk – Górska

Odżywianie wg Pięciu Przemian jest istotnym elementem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, która jest medycyną profilaktyczną. Wg tej filozofii równowaga energetyczna to podstawowy warunek, który zapewnia zdrowie ciała i ducha.

Odżywianie wg Pięciu Przemian to cała filozofia, która daje nam możliwość wykorzystania właściwości tego, co jemy do poprawy swojego zdrowia i samopoczucia.
Prawidłowa dieta powinna uwzględniać termiczne działanie produktów oraz być dostosowana do pór roku i klimatu, w jakim żyjemy. Wiedza na temat termicznych i energetycznych właściwości produktów pozwala również na dostosowanie posiłków do naszych cech indywidualnych i nauczy nas wybierania dla siebie odpowiednich potraw.

Samo gotowanie wg kolejności Przemian to wykorzystanie powyższej koncepcji filozoficznej dla zrównoważenia energetycznego potraw. Posiłki przygotowane wg 5 Przemian są:

• łatwiej strawne
• smaczniejsze
• umożliwiają przyswojenie wszystkich składników pokarmowych,
• a wszystkie narządy są dobrze odżywione

W dzisiejszych czasach przywiązujemy dużą wagę do jakości produktów, natomiast wielu z nas zadowala się niską jakością jedzenia. Wiele z powszechnie dostępnych produktów nie tyle nie dodaje nam energii, co wręcz obniża poziom naszej energii życiowej i szkodzi nam.
Uświadomienie sobie, jak duży wpływ ma to, co jemy na nasze samopoczucie i zdrowie sprawia, że zaczynamy inaczej patrzeć na przygotowywanie jedzenia i gotowanie. Takie gotowanie nie jest stratą czasu, jest wyrazem dbałości o siebie i swoich bliskich.

Na efekty, a tym samym i satysfakcję nie trzeba długo czekać.

Gotowanie wg 5 Przemian nie jest czymś egzotycznym, wręcz przeciwnie. Zbliżenie się do natury oznacza powrót do korzeni, czyli do tego jak odżywiały się nasze babcie. Oparcie się na tej wiedzy i własna inwencja to istota gotowania wg 5 Przemian.

Warsztat będzie poświęcony wprowadzeniu do filozofii odżywiania wg Pięciu Przemian i zapoznaniu się z najistotniejszymi jej zasadami oraz energetycznymi i termicznymi aspektami działania produktów.

Omówimy następujące kwestie:

– dieta jako profilaktyka zdrowia i podstawowe z narzędzie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
– energia pożywienia i jak ją ugryźć
– działanie termiczne produktów
– prawidłowy rytm posiłków w ciągu dnia
– dieta zgodna z porą roku
– zasady gotowania wg Pięciu Przemian

Podczas warsztatu będziemy również gotować !

Termin:

03 marca 2013, niedziela, godz. 11.00 – 15.00

Osoba prowadząca

Katarzyna Jaszczyk – Górska

Od 7 lat nieprzerwanie fascynuje się medycyna chińską. Zaczęła od kursu dietetyki i wprowadzenia jej na co dzień do swojej kuchni. Uczy się medycyny chińskiej u nauczycieli Avicenna Institut. Skończyła 4 letni kurs TMC prowadzony przez Matthiasa Hunecke i kontynuuje naukę na 4 letnim kursie ” Diagnostyki różnicowej ” prowadzonym przez Claude’a Diolosę.

Poza tym wzięła ukończyła następujące kursy:
– Ginekologia w TMC – C. Diolosa
– Meridiany cudowne – M. Hunecke
– Cztery filary organizmu – kurs o ziołach chińskich. Matthias Hunecke.
– ” 50 wspaniałych receptur ziołowych leczących powszechne zaburzenia ” Jeremy Ross.
– „Badanie pulsu” – dr Tadeusz Błaszczyk

Chętnie dzieli się swoją wiedzą z osobami, które lubią gotować i sprawia im to radość; chcą zadbać o siebie i swoich bliskich i są otwarte na zmiany swoich nawyków żywieniowych.

Cena:

185 złotych

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone wpłatą zaliczki w wysokości 60 złotych.

Wpłaty prosimy kierować na konto z dopiskiem: „Gotowanie według Pięciu Przemian”.

konto do przelewu:

Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058

Pozostałą kwotę należy opłacić w dniu warsztatu u organizatorki.

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.

Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do tygodnia przed zajęciami. Po tym terminie wpłata przepada bez możliwości przeniesienia jej na inny termin.

Miejsce:

Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
Warszawa, ul. Freta 14 lok 2