nagłówek

Chi kung – Spacer Yin Yang

Zapraszam na  spotkanie z Chi kung. Tym razem poznamy naprawdę cudowną formę Chi kung – Spacer Yin Yang.

Spacer Yin Yang

W Europie Spacer Yin Yang popularyzowany jest przez jednego z wybitnych chińskich mistrzów Chi kung, Taiji i Gongfu Howarda Choya.

Ćwiczenie to należące do grupy ćwiczeń Chi kung tłumaczy rolę umysłu, wewnętrznej energii i oddechu w każdej, nawet najprostszej czynności np. spacerowaniu. Dzięki temu ćwiczeniu można bardzo łatwo zrozumieć wewnętrzne aspekty Chi kung:  odczuwanie ciała, prowadzenie energii, rolę rozluźnienia, wykorzystanie oddechu oraz zbudować niezwykle ważną dla naszego zdrowia równowagę między siłami Yin i Yang: między górą i dołem, zamknięciem i otwarciem, tym co w środku i tym co na zewnątrz.
W ćwiczeniu pracuje całe ciało, w każdym kierunku i w różny sposób (otwieranie-zamykanie, rozciąganie-rozluźnianie, podnoszenie-składanie), a jednocześnie jest to bardzo przyjemny spacer w koordynacji z oddechem.
Często podkreśla się rolę spacerowania w profilaktyce, leczeniu i rekonwalescencji, Spacer Yin Yang to całkowicie świadomy spacer i jednocześnie doskonałe pod każdym względem ćwiczenie.

Osoba prowadząca

sroczynski1.jpg

Mariusz Sroczyński

– nauczyciel Tai Chi, założyciel i dyrektor Szkoły Tai Chi Chuan -YMAA w Warszawie. Od 1997 roku prowadzi szkołę w Warszawie i Lublinie. Obecnie pod jego opieką ćwiczy kilkaset osób, w tym lekarze, terapeuci, bioterapeuci, psychologowie, artyści, ludzie młodzi i starsi, zdrowi i chorzy.

Termin

08 lutego 2009, godzina: 15.30 – 18.30 (niedziela)

Cena:

120 złotych

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone wpłatą zaliczki w wysokości 60 złotych, na konto ośrodka:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego Inteligo PKO BP 50 1020 5558 1111 1355 6440 0058

Rezerwacja miejsca ważna jest od momentu wpłynięcia zaliczki na konto ośrodka i gwarantuje miejsce na warsztacie.

W przypadku rezygnacji tydzień przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.

Ze względu na kameralny charakter zajęć organizowanych przez ośrodek Alcha, ilość miejsc jest ograniczona.